kniha » Strom lží
chce si přečíst 1
hodnotilo:
0%
Strom lží Více vydání = více obálek.

Frances Hardinge

Strom lží

Kniha vyšla i pod názvem:
Strom klamstiev
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: fantasy

originální název: The Lie Tree
originál vyšel: 2015

vydání: Dobrovský (web) 2017; Motýľ (web) 2017Informace / Anotace ke knize: Strom lží

Faith vždy obdivovala a zbožňovala svého otce – reverenda Sunderlyho, jednoho z nejslavnějších přírodovědců své doby. A stejně jako otec vždy milovala vědu, i když jako dívka se mohla jenom dívat a nedávat najevo svou chytrost. Navzdory si však nestěžovala.

Dokud hrozící skandál nepřinutí její rodinu opustit rodný Kent a uchýlit se na maličký ostrůvek Vane. Faith se ocitá ve zcela cizím prostředí s novými, neznámými lidmi, kteří navíc nejsou ani jí, ani její rodině vůbec nakloněni. Ale to není to nejhorší…

Když reverend Sunderly za záhadných okolností zahyne, Faith zjišťuje, že nikdo nemá v úmyslu vyšetřit, co se doopravdy stalo – každý se chce jen utvrdit v názoru, jenž si už udělal. V otcových dokumentech je však stopa: zmínka o tajemné rostlině, která má moc odměňovat lež pravdou. Faith je sama, nemá žádné spojence a nikdo ji nebere vážně. Musí tedy využít jedinou možnost, kterou má – Strom lží. Musí lhát, aby odhalila pravdu. Jenže netuší, že než konečně dospěje k pravdě, po které touží, dozví se spoustu věcí, které by bylo lepší nevědět.


Jiné ocenění :
2016 – Locus Poll Award – Best Young Adult Book – 9. místo


 WebArchiv - archiv českého webu