kniha » Star Wars a věda
hodnotilo: 1
80%
Koupit knihu:
Minotaur
Star Wars a věda

Mark Brake
John Case

Star Wars a věda

Vědecká fakta na pozadí Síly, cestování ve vesmíru a mnohem více

Kategorie: sci-fi - nonfiction

originální název: The Science of Star Wars - The Scientific Facts behind the Force, Space Travel and More
originál vyšel: 2016

vydání: MatfyzPress (web) 2017Informace / Anotace ke knize: Star Wars a věda - Vědecká fakta na pozadí Síly, cestování ve vesmíru a mnohem více

Star Wars jsou vynikajícím dílem sci-fi a fantazie, které zaujalo představivost a srdce fanoušků po celém světě. Jsou překvapeni rozmanitostí tvorů a technologií a jsou udiveni tajemstvím Síly.

Ptáte se kolik ze světa Star Wars má svoji oporu v realitě?

Mohou se některé z mimořádných vynálezů objevit v našem světě? Tato kniha prochází filmový vesmír a prozkoumává padesát fascinujících témat včetně bojových technologií, mimozemského života, vesmírných cest, fyziky a podobně. Kniha obsahuje mnoho odpovědí na otázky jako jsou: Za jak dlouho odstartujeme s prvním spídrem jako ze Star Wars? Co je přesně Síla? Jak bychom mohli žít na plynném obru jako je Bespin? Jak je možné, že Kylo Ren dokáže zastavit střelu z blasteru během letu? Kolik by stálo postavit Hvězdu smrti? A mnoho dalšího. Nemusíte být Jedi ani vědec. Kniha je napsaná pro fanoušky, kteří chtějí zjistit fakta skrytá za jedním z nejoblíbenějších moderních eposů.

 WebArchiv - archiv českého webu