kniha » Stephen King - Čtyřicet let hrůzy
chce si přečíst 1 | má v knihovně 1
hodnotilo: 1
100%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Fantasya.cz
Stephen King - Čtyřicet let hrůzy

George Beahm

Stephen King - Čtyřicet let hrůzy

Život a dílo krále hororu

Kategorie: nonfiction - literární teorie

originální název: The Stephen King companion: four decades of fear from master of horror
originál vyšel: 1989

vydání: Baronet (web) 2017

odkazy: 2x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Stephen King - Čtyřicet let hrůzy - Život a dílo krále hororu

Kdo by neznal mistra děsu Stephena Kinga, jednoho z nejplodnějších a nejúspěšnějších autorů dnešní doby! Napsal na šedesát románů, k tomu na dvě stovky povídek a novel, prodal stovky milionů výtisků knih po celém světě…

Na slovo vzatý znalec Kinga, spisovatel George Beahm, přichází se zasvěcenou, rozsáhlou a velmi podrobnou knihou věnovanou osobnímu životu a profesionální kariéře tohoto oblíbeného autora. Nejde však o žádné akademické pojednání, ale čtivě psaný náhled do Kingova života a díla, prošpikovaný anekdotami, komentáři a rozhovory s jeho přáteli, kolegy a učiteli, kteří ho dobře znají. Líčí jeho mladá léta v Durhamu v Maine, studia v bouřlivých šedesátých letech, počáteční boj s nouzí, kdy se snažil sehnat práci, později vyučoval na střední škole a ve volných chvílích psal, dlouhou cestu k vydání prvního románu Carrie v roce 1974 a desítky let následující kariéry autora bestsellerů, vedoucí až na pomyslný trůn krále hororu.

Kniha je bohatě ilustrována známými americkými umělci Michaelem Whelanem a Glennem Chadbournem a doplněna velkým množstvím fotografií.

 

Externí odkazy:

[recenze] XB - 1 (Wendy Šimotová)
[recenze] Fantasya.cz (Lýdie Hochmanová)WebArchiv - archiv českého webu