kniha » Železný grál
chce si přečíst 5 | chce mít v knihovně 4 | má v knihovně 50
hodnotilo: 44
82%
Železný grál

Robert Holdstock

Železný grál

série: Merlinův kodex
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy

originální název: The Iron Grail
originál vyšel: 08/2002

vydání: Polaris (web) 2002SERIE: Merlinův kodex
[1] Keltika
[2] Železný grál
[3] Poražení králové
Informace / Anotace ke knize: Železný grál

Jiné ocenění :
2002 – British Science Fiction Award – SF Novel – předběžná nominace
2003 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – 14.místo


„První je muž, který tě potřebuje a využije tě. Nebezpečně tě oslabí. Druhý je muž, kterého jsi zradil, i když si myslíš něco jiného. Chce tě zabít a snadno to může udělat. Třetí je loď, která je víc než loď. Je smutná a zadumaná. Uvnitř trouchniví. Odveze tě do hrobu.“ Tato tři varování přivítala Merlina po jeho návratu do Alby, do opuštěné pevnosti Taurovindy na Kopci Bílého býka. Není jediný, kdo podnikl tuto cestu: Urtha velekrál Cornovidi, se vrací domů aby se ujal svých nároků.

Míří sem i Jáson, aby zde pátral po svém mladším synovi Kinosi, ‚Malém snílkovi‘, ukrytém někde v království keltů. Plaví se na Argó přestavěné po sedmi staletích.

Ale Urthova pevnost byla obsazena bojovníky ze Země duchů, kteří ji prohlásili za svou. Schyluje se k válce mezi světem živých a mrtvých.

V tomto pokračování Keltiky spřádá Robert Holdstock mýty a historii do epického příběhu cti, smrti a magie. Ožívají v něm postavy, mýtické i tragické, podivné a přitom zvláštním způsobem povědomé. A uprostřed všeho po své nikdy nekončící stezce kráčí samotný Merlin, mladý čaroděj, bezstarostný, zvědavý, mocný a přitom odcizený od své vlastní minulosti – minulosti, která jej neúprosně dohání.

 WebArchiv - archiv českého webu