kniha » Lov stínu
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
50%
Lov stínu

AdriAnne Strickland
Michael Miller

Lov stínu

série: Kroniky Kaitanu
díl v sérii: 1

Kategorie: sci-fi - pro děti a mládež

originální název: Shadow Run
originál vyšel: 2017

vydání: CooBoo (web) 2018

odkazy: 1x [ukázka]Komentáře:
snop  | **1/2 18.05.2018 09:41

Je to bohužel hrozně blboučký. V zásadě taková Duna pro děti střihnutá romancí a space operou. Psychologie postav tedy spočívá hlavně v tom, kdo s kým chce vlézt do postele (ačkoli o tom třeba ještě ani neví), v druhém sledu, kdo chce větší moc. Svět je nepříliš invenčně obšlehlý z Duny, jen tedy místo koření tu máme stín.

Hlavní problém je ale v tom, že všechno se děje strašně rychle. Za týden čistého času projdou hrdinové změnami, které jiným autorům zaberou měsíce či roky. Seznámí se, rozhádají se, dají se dohromady, zjistí o sobě i o druhých neuvěřitelné věci – protože očekávat, že někdo ze zůčastněných je obyčejný, bez svých tajemství, to by se člověk netrefil (ačkoli že by bylo vysvětleno, proč se ti lidé sešli na jedné lodi, to tedy ne).

Prý je druhý díl o hodně lepší, říkají na Goodreads, nicméně tenhle je prostě meh. 50 % hlavně za to prostředí ala Duna, to se neomrzi. Jo a je tam genderfluid vedlejší postava, tak pokud jste na tyhle věci hákliví, tak aby vás to nepřekvapilo.WebArchiv - archiv českého webu