kniha » Noc Trifidů
v Top10 2 | chce si přečíst 9 | chce mít v knihovně 5 | má v knihovně 87
hodnotilo: 130
83%
Koupit knihu:
FantasyObchod.cz
Minotaur
Noc Trifidů

Simon Clark

Noc Trifidů

Kategorie: sci-fi - postkatastrofická - audiobook

originální název: The Night of the Triffids
originál vyšel: 2001

vydání: Polaris (web) 2003; Polaris (web) 2008

odkazy: 3x [recenze], 1x [e-book]Informace / Anotace ke knize: Noc Trifidů

Den trifidů, legendární sci-fi román Johna Wyndhama, je svědectvím jednoho muže o konci světa: skoro celé lidstvo osleplo a Země se ujali noví vládci – monstrózní rostliny – trifidi. Román skončil ve chvíli, kdy jeho vypravěč Bill Masen opustil se svou ženou a čtyřletým synem Anglii, aby se připojil ke kolonii na ostrově Wight.
Uplynulo dvacet pět let…
Malá komunita, dočasně bezpečná ve své ostrovní pevnosti, pokračuje dál ve své práci nejen na odstranění trifidí hrozby, ale i na budování základů nové civilizace. Po celém světě zápasí podobné komunity o život, zatímco neporazitelní trifidi zamořují zbytek Země, zjevně odhodlaní vypořádat se s lidstvem definitivně.
V roce 29 od pádu starého světa se David Masen, nyní už dospělý Billův syn, jednoho rána probudí do světa zahaleného tajemnou temnotou. A trifidi opět zaútočí…

Padesát let poté, co John Wyndham napsal svůj slavný bestseller, renomovaný spisovatel Simon Clark vytvořil důmyslnou a impozantní teorii o tom, co se mohlo dít s Billem Masenem a jeho následníky v boji proti trifidům – volné pokračování Dne trifidů.

 

Externí odkazy:

[recenze] www.fantasya.cz (Roman Paulík)
[e-book] gutenberg.cz
[recenze] Madbrahmin.cz
[recenze] Fandom.sk (Ferko)WebArchiv - archiv českého webu