kniha » Mainstream+
chce si přečíst 1 | má v knihovně 6
hodnotilo: 4
75%
Koupit knihu:
Minotaur
Fantasya.cz
Mainstream+

Miroslav Pech

Mainstream+

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Mainstream

Kategorie: horor - povídková sbírka

vydání: Carcosa (web) 2018

odkazy: 2x [recenze], 1x [ukázka]Informace / Anotace ke knize: Mainstream+

Současný mladý český pár – Matěj je začínající spisovatel, Klára je na mateřské s dvouměsíční Sárou. Vše by mělo být fajn, jenže Matěj najednou o Klářině minulosti zjistí něco, co mu vyrazí dech. Něco se naruší, zvolna se roztočí spirála pochybností, která se jako naostřená vývrtka začne zarývat do míst, kde to dost bolí. Hlavní hrdinové se vydávají na výlet poznat sami sebe, obnažit svou podstatu. A to doslova.

Miroslav Pech je výrazný hlas nové české prózy. Po několika mainstreamově laděných titulech, v nichž jako soustředěný pozorovatel realisticky nahlížel na život běžných smrtelníků v naší nedávné minulosti či bezprostřední současnosti, provádí smělý úkrok do sféry hororu, dveře žánru zničehonic rozkopává způsobem, jaký tuzemská literatura patrně ještě nezažila.

K románu, který si premiéru odbyl počátkem tohoto roku překvapivě v Polsku, v našem vydání přidáváme několik temně laděných povídek.

„Mainstream je silný a znepokojivý společenský horor, kde hranice mezi tím, co je skutečné a co se zrodilo z našeptávání paranoiou ovládané mysli, je stejně tenká jako hranice mezi láskou a nenávistí, pravdou a lží, dobrem a zlem.“ – szuflada.net/wi­tajcie-w-piekle/

 

Externí odkazy:

[recenze] XB - 1 (Jiří Sivok)
[ukázka] XB - 1
[recenze] Fandom.sk (Ena)WebArchiv - archiv českého webu