kniha » Fantasy: Encyklopedie fantastických světů
má v knihovně 41
hodnotilo: 34
76%
Fantasy: Encyklopedie fantastických světů

Terry Pratchett
David Pringle
Tim Dedopulos
David Rowland Langford
Brian Stableford

Fantasy: Encyklopedie fantastických světů

Kategorie: fantasy - literární teorie

originální název: Fantasy: The Definitive Illustrated Guide

vydání: Albatros (web) 2003

odkazy: 2x [recenze]


Komentáře:
psykkoman  | *** 13.07.2006 17:07

Informačně hodnotná kniha,hlavně pro člověka co fantasy moc nečte, vadilo mi příliš filmů a televizních zpracování fantasy děl na úkor částí o knihách. Bohužel naprosto katastrofální překlad.

martineq  | *** 19.03.2009 16:15

Kniha trochu zmatená a občas i zmatečná, což se k publikaci o literární teorii hodí úplně nejméně. Největší zavinění patrně nese kostrbatý překlad. Velkým mínusem je též naprosto laciné otírání se o filmová zpracování. Fantastické světy byly v první řadě představou literární, až poté přišla kinematografie, proto by se nemělo o ni tolik opírt, což se právě zde děje velmi často. Kniha potom působí více jako slabikář v první třídě než odborná publikace. Přesto je naplněna nesporně důležitými a zajímavými fakty, kvůli kterým stojí za to nenechat se odradit formou.

tartan  | **** 27.01.2011 14:31

Ako úvod, alebo pre zbežný (treba sa zmieriť s tým, že subjektívne neúplný a už teraz zastaralý) prehľad, je to celkom fajn encyklopédia, navyše pekne vyzerá :) Pre podrobnejšie a aktuálne vyhľadávanie treba použiť špecializované weby, ako napr. tento ;)

lamahe  | ***1/2 29.08.2013 15:33

Pekne vyzerajúca „coffe-table-book“. Kvôli pomerne obmedzenému obsahu sa fanúšikovi môže zdať nerovnomerne vyvážená, čo je aj môj prípad. Ale našiel som si tam zopár zaujímavých referencií, hlavne čo sa týka starších záležitostí (napr. TV), ktoré už dnes nie sú bežne k nahliadnutiu. Samozrejme pre človeka mimo žánru ide o zaujímavú studnicu vedomostí.WebArchiv - archiv českého webu