kniha » Pád Měsíce
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 23
hodnotilo: 15
79%
Pád Měsíce

Jack McDevitt

Pád Měsíce

Kategorie: sci-fi

originální název: Moonfall
originál vyšel: 04/1998

vydání: Návrat -> (web) 2001

odkazy: 5x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Pád Měsíce

Jiné ocenění :
1999 – HOMer Award – Novel – nominace
1999 – Locus Poll Award – Best SF Novel – 26. místo


Anotace:
Je 21. století a se světem je vše v pořádku. Aspoň se zdá.
Viceprezident Charlie Haskell, který je ochoten pro své mediální zviditelnění jet kamkoli, se chystá přestřihnout pásku právě dokončené americké Měsíční základny. První výprava k Marsu, vedená ženou, má zanedlouho opustit vysokou oběžnou dráhu. Dole se svět obdivuje vzácnému zatmění Slunce.

Ale vše, co je v pořádku, se katastrofálně zvrtne, když amatérská astronomka objeví novou kometu. Tomiko, pojmenovaná po své objevitelce, je „blízkosluneční“ těleso, mezihvězdný poutník, který má stonásobnou hmotnost a desetkrát vyšší rychlost než ostatní komety. A míří přímo na Měsíc.

Pokud se vědci ve svých předpokladech nemýlí, Tomiko se za necelých pět dní srazí s Měsícem a roztříští jej na oblak přehřátého plynu, prachu a obrovských balvanů, jež zasypou Zemi, kde vyvolají chaos, větrné smrště a pravděpodobně obrovské vlny, které zaplaví celá města… nebo se stane ještě něco horšího, apokalypsa, jež může přinést záhubu všemu živému na planetě.

Mezitím je třeba narychlo svolanou flotilou dopravních raket evakuovat obyvatele Měsíční základny. Pro všechny není dost místa ani času. A viceprezident, jenž ukvapeně slíbil, že odejde jako poslední, se snaží vymyslet způsob, jak vyváznout, aniž by musel vzít svá slova zpět.

 

Externí odkazy:

[recenze] knihovnice.cz
[recenze] FantasyPlanet
[recenze] Neviditelný pes
[recenze] Fandom.sk (Stiffel)
[recenze] Fandom.sk (Piter)WebArchiv - archiv českého webu