kniha » Playboy - antologie sci-fi povídek
v Top10 1 | chce si přečíst 1 | má v knihovně 37
hodnotilo: 15
85%
Playboy - antologie sci-fi povídek Více vydání = více obálek.
Sestavil/i:

Alice K. Turner

Playboy - antologie sci-fi povídek

Kategorie: sci-fi - antologie

originální název: The Playboy Book of Science Fiction
originál vyšel: 05/1998

vydání: BB art (web) 2003; BB art (web) 2009

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Playboy - antologie sci-fi povídek

Playboy je už půl století jedním z nejpopulárněj­ších, nejprestižnějších a nejlukrativnějších trhů pro povídky. Pod vedením Huga Hefnera a řady vynikajících literární redaktorů (z nichž posledním je již víc než dvacet let Alice K. Turnerová) se tomuto časopisu dařilo vyhledávat a publikovat světové literární superhvězdy.
Playboy autorům ovšem nenabízí pouze slávu a peníze, ale i větší uměleckou svobodu a možnost zpracovávat kontroverzní témata. To se ukázalo jako spolehlivé lákadlo pro autory, kteří mají co říct a chtějí to říct jinak. Což je vlastně jen jiná definice spisovatelů science fiction, kteří díky tomuto pánskému magazínu mohli uniknout ze svěrací kazajky žánrových časopisů a oslovit větší čtenářskou obec.
V této výjimečně rozmanité antologii najdete klasické povídky důvěrně známých spisovatelů, jakými jsou Ray Bradbury, Ursula K. Le Guinová a Arthur C. Clarke, stejně jako nápadité kousky od novátorů jako Harlan Ellison, Lucius Shepard a Howard Waldrop, tematicky pak pokrývá vše od Zlatého věku přes Novou vlnu až po cyberunk.
Jedno mají ale tyto povídky společné: jsou prvotřídní, nezapomenutelné a vyšly ve vybíravém časopise Playboy, jenž je na svou kontroverzní pověst jen hrdý.

 

Externí odkazy:

[recenze] Neviditelný pesWebArchiv - archiv českého webu