kniha » Vlk!
má v knihovně 1
hodnotilo: 3
67%
Vlk!

Jakub Ćwiek

Vlk!

série: Grimm City
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - detektivní

originální název: Wilk!
originál vyšel: 2016

vydání: Argo (web) 2020

odkazy: 1x [info], 3x [recenze]SERIE: Grimm City
[1] Vlk!
Informace / Anotace ke knize: Vlk!

Město Grimm – ponurá, oblaky mastné černoty zahalená metropole je místem, kde je spravedlnost stejně vzácná, jako bezmračná obloha. Vystavěná na těle obra, živená jeho smolnatou krví a úlomky uhelného srdce dlouho žila v dávno ustanoveném řádu. Až doteď. Na zločineckou scénu právě nekompromisně vstupuje Nový hráč, a policejní důstojník Wolf je brutálně zavražděn ve vlastním bytě. Mají tato fakta spojitost? A červený plášť s kapucí, viděný u hlavní podezřelé z vraždy, činí z případu zločin s náboženským pozadím?

Ćwiek vytvořil vlastní svět, vycházející z pohádek bratří Grimmů. Město Grimm je postaveno na mrtvém těle obra shozeného z oblak „nějakými bratry Grimmovými“ a je poháněno jeho krví, která se těží jako u nás ropa. Město je ponuré, špinavé, připomíná americká města 30. let, prosáklé zločinem. Bibli zde nahradily Pohádky, bohem je Vypravěč (Andersen je považován za apokryfního autora) a Obchodník je Ďáblem. Život každého člověka je příběh, který má smysl, jen pokud je uzavřen a vyprávěn.

Jakub Ćwiek nám nabízí hořkou, brutální noirovou detektivku v nezvyklém světě inspirovaném americkým zločineckým podsvětím dvacátých a třicátých let. Ve městě, kterému vládne strach a… příběh.

 

Externí odkazy:

[info] Pitaval
[recenze] Děti noci (Sonia Shadow)
[recenze] Medziknihami.sk (Ján Blažovský)
[recenze] Fantasya.cz (Martin Bečvář)WebArchiv - archiv českého webu