kniha » Bizarní povídky
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Bizarní povídky

Olga Tokarczuk

Bizarní povídky

Kategorie: horor - fantasy - povídková sbírka

originální název: Opowiadania bizarne
originál vyšel: 2018

vydání: Host (web) 2020Informace / Anotace ke knize: Bizarní povídky

Svět je čím dál bizarnější. Překvapivé a nepředvídatelné povídky od držitelky Nobelovy ceny za literaturu, díky nimž se budeme na realitu kolem sebe dívat úplně jinýma očima.

Odkud se bere pocit podivnosti? Je podivnost vlastností světa, nebo se skrývá spíše v nás samých? Původně francouzské slovo bizzare znamená „(po)divný, nestálý“, ale také „směšný“ a „zvláštní“.

Právě taková — udivující a mimo všechny kategorie — je nejnovější kniha Olgy Tokarczukové. Deset povídek, každá v úplně jiném prostoru. Volyň během vpádu švédských vojsk, současné Švýcarsko, vzdálená Asie, imaginární místa.

Díky proměnlivému rytmu povídek si čtenář ani na chvíli nemůže být jistý, co se stane na další stránce. Autorka nás vyvádí z rovnováhy, vystrkuje z komfortní zóny a ukazuje, že svět je čím dál méně srozumitelný. Prvky grotesky, černého humoru, fantastiky a hororu odhalují, že nic v realitě není takové, jak to na první pohled vypadá.

Obsahuje: [1] Cestující. [2] Zelené děti. [3] Zavařeniny. [4] Švy. [5] Návštěva. [6] Pravdivý příběh. [7] Srdce. [8] Transfugium. [9] Hora Všech svatých. [10] Kalendář lidských svátků. [0] Ediční poznámka.

 WebArchiv - archiv českého webu