kniha » Děti pravdy a pomsty
hodnotilo: 1
80%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Minotaur
Děti pravdy a pomsty Více vydání = více obálek.

Tomi Adeyemi

Děti pravdy a pomsty

Kniha vyšla i pod názvem:
Deti cti a pomsty
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Odkaz Oriši
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy

originální název: Children of Virtue and Vengeance
originál vyšel: 2019

vydání: Tatran (web) 2020; Host (web) 2021

odkazy: 1x [recenze]SERIE: Odkaz Oriši
[1] Děti krve a kostí
[2] Děti pravdy a pomsty
Informace / Anotace ke knize: Děti pravdy a pomsty

Po dobytí zdanlivo nedosiahnuteľného víťazstva sa Zélii a Amari konečne podarilo vrátiť do krajiny Orisha mágiu. Rituál bol oveľa mocnejší, než si dokázali predstaviť, a znovu oživil moc nielen madžiov, ale aj šľachticov s madžijskými predkami. Keďže moc získali aj Zéliini nepriatelia, vo svojej túžbe po pomste sú nebezpečnejší ako kedykoľvek predtým.

Zélie sa zo všetkých síl usiluje zjednotiť madžiov v Orishi, v krajine, kde je nepriateľ rovnako mocný ako samotní madžiovia. Keď členovia kráľovskej rodiny uzavrú nebezpečné spojenectvo s armádou, Zélie musí bojovať, aby zabezpečila Amarino právo na trón a ochránila madžiov pred hnevom a zlobou monarchie.

V okamihu, keď hrozí prepuknutie občianskej vojny, sa Zélie musí rozhodnúť: buď nájde spôsob, ako zjednotiť kráľovstvo, alebo sa bude prizerať, ako sa Orisha trhá na kusy. Ku koncu sa celý príbeh dramaticky vyhrotí a naberie prekvapivý zvrat. Na záverečné pôsobivé finále si čitateľ ešte bude musieť chvíľu počkať.

Román Deti cti a pomsty je pokračovaním autorkinho debutu Deti krvi a kostí, prvej časti plánovanej trilógie Odkaz Orishe, ktorý po vyjdení obsadil prvé miesto v rebríčku bestsellerov New York Times.


Jiné ocenění :
2020 – Goodreads Choice Awards – Best Young Adult Fantasy & Science Fiction – 5. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Databáze knih (marcoz)WebArchiv - archiv českého webu