kniha » Sůl pradávných slz
hodnotilo:
0%
Koupit knihu:
Alza.cz (e-book)
Sůl pradávných slz

Brynjulf Haugan
Brian M. Talgo

Sůl pradávných slz

série: Sága ztracených Vikingů
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: Tårer fra en tapt tid
jiný (obecně známý) název: Salt of ancient tears
originál vyšel: 2017

vydání: Metafora (web) 2020SERIE: Sága ztracených Vikingů
[1] Sůl pradávných slz
Informace / Anotace ke knize: Sůl pradávných slz

Originální dobrodružný příběh plný napětí a romantiky

Ve středověku postihla grónské Vikingy dodnes úplně neobjasněná katastrofa. Celá jejich několikatisícová populace náhle zmizela a zanechala po sobě akorát opuštěná obydlí a pole. Jde o jednu z velkých záhad lidské historie, kterou se nikdy nepodařilo spolehlivě vysvětlit…

Oslo, současnost: Dva cizí lidé, osamělí, nezapadající do současného světa, pronásledovaní zvláštně živými nočními můrami. Julia je žena se strachem ze závazků. Magnus je muž, který se nedokáže rozhodnout. Jejich osudy se nenadále protnou, když je prastarý vikingský symbol uroboros, had požírající vlastní ocas, dovede ke dveřím tajemného léčitele Leonarda Kolla.

Koll jim prostřednictvím neobvyklé kombinace akupunktury a hypnózy – staré tibetské techniky Větru v krvi – pomůže odhalit jejich minulý život ve středověkém Grónsku a nalézt východisko pro současnost. Cesta do drsné a kruté doby Vikingů jim ukáže jejich pravé já a pomůže objevit původ temných obav a pocitů. Očistný zážitek však není spjatý jen s událostmi v jejich současném životě, ale také poodhalí roušku dávného tajemství grónských Vikingů a vyjeví osudové spojení mezi dvěma zoufalými dušemi.

 WebArchiv - archiv českého webu