kniha » Dvojí nekonečno
v Top10 1 | chce si přečíst 7 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 69
hodnotilo: 48
82%
Dvojí nekonečno Více vydání = více obálek.

Piers Anthony

Dvojí nekonečno

Kniha vyšla i pod názvem:
Rozštěpené nekonečno
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Začínající adept
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - sci-fi

originální název: Split Infinity
originál vyšel: 04/1980

vydání: Classic 1995; Triton (web) 2022

odkazy: 1x [recenze]Komentáře:
tomts  | **** 30.04.2009 10:08

Počátek nové ságy bývá mnohdy nejslabším dílem. Autor nás musí nejprve seznámit s reáliemi svého světa a s povahou hlavních postav a tak často schází knize napětí a náboj. Také sága Adept není výjimkou. Kniha je čtivá, vtipná, zajímavá, ale jak už to tak bývá, nejvíce vás vtáhne do děje až ve své závěrečné části.

snop  | ***1/2 26.05.2022 08:14

Piers Anthony je jedním z těch autorů, které je možno nazvat „dobovými“. Z knihy prostě čiší osmdesátky, se vším tím, co v nich máme rádi, ale i s tím, co jsme už nechali za sebou. Postavy jsou ploché, tedy až na bujná poprsí žen a testosteron mužů. Pro jistotu jsou všichni po většinu doby nazí. Vzdálená aristokracie je nerealisticky nelidská, nepřátelé i přátelé nerealisticky rytířští.

Co se týče příběhu, je to taková jednohubka, bohužel, jak už je tu psáno, končí v nejlepším, takže bez dalšího dílu kniha vlastně moc nefunguje. Stile, superman s napolenoským komplexem, se snaží utéct svým vrahům, a při té příležitosti náhodou najde jiný svět, fantasy… ve kterém je překvapivě supermanem ještě větším. Obklopen menším harémem pak řeší problémy svoje… i obou světů.

Ale čte se to dobře a kniha uteče jako voda.

Čteno v novém vydání.WebArchiv - archiv českého webu