kniha » Rakvář
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
60%
Rakvář Více vydání = více obálek.

Sharon J. Bolton

Rakvář

Kniha vyšla i pod názvem:
Majster
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Rakvář
díl v sérii: 1

Kategorie: fantaskní - detektivní

originální název: The Craftsman
originál vyšel: 2018

vydání: Domino (web) 2019; Ikar (SK) (web) 2019

odkazy: 1x [info]SERIE: Rakvář
[1] Rakvář
[2] Travič
Informace / Anotace ke knize: Rakvář

Srpen 1999.
V úporně horkém dni se policistka Florence Loveladyová účastní pohřbu muže, kterého před třiceti lety usvědčila z několika vražd. Glassbrook, velmi zručný truhlář a majitel pohřební služby, tehdy své oběti věznil a pak je zaživa pohřbíval ve vlastnoručně zhotovených rakvích. A na důkaz zvrhlosti své mysli do každé rakve přidal hliněnou sošku, která nesla předsmrtnou podobu zavražděného člověka.
Červen 1969.
Třináctiletá Patsy je už třetí dívkou, která v průběhu několika měsíců zmizela beze stopy. Případ pohřešovaných teenagerů dostane na starost naprosto nezkušená Florence Loveladyová, která je u policie jenom krátce a zatím se spíš rozkoukává. Jak naloží s podivným svědectvím školních dětí, které tvrdí, že slyšely volání o pomoc z nedávno vykopaného hrobu?
Srpen 1999.
Florence se snaží vyrovnat s démony vlastní minulosti. Něco ji neodbytně táhne do starého Glassbrookova domu, kde učiní hrůzný nález. Hliněnou sošku, která věrně zachycuje její podobu. Znamená to snad, že je vrah stále na svobodě? Hrozí Florence nebezpečí? A je možné, že tentokrát je v mnohem větším ohrožení, než by si vůbec dokázala představit?

 

Externí odkazy:

[info] PitavalWebArchiv - archiv českého webu