kniha » Rudá planeta
chce si přečíst 1 | má v knihovně 43
hodnotilo: 31
69%
Rudá planeta

Robert A. Heinlein

Rudá planeta

Kategorie: sci-fi - pro děti a mládež

originální název: Red Planet
originál vyšel: 1949

vydání: Straky na vrbě (web) 2000

odkazy: 3x [recenze]Komentáře:
CyberMageFroll  | ****1/2 04.05.2010 01:04

Čtivě a svižně napsaný. Zkrátka žádná nuda a toho hopsáka jsem si docela oblíbil.

yerry  | **** 22.09.2016 15:40

Útla knižka pre mládež a mladých chlapcov túžiacich po dobrodružstve. Aby bolo jasné, tá veta je pravdivá ale tá mládež a tí chlapci by mali byť už v predpenzijnom veku :) Čo sa týka dnešnej mládeži, tak sex tam nieje, o nejakej romanci môžeš len snívať, technika je videná povojnovými očami minulého storočia a masívne strieľačky z rýchlopalných zbraní chýbajú.

Aha, Heinlein a zbranne. Tak po tejto stránke to nieje žiadny románik pre pacifistického čitateľa. Ten by v tomto prípade narazil na veľmi nesprávneho autora. Lebo ako Heinlein píše, tí clapci sú tam po zuby ozbrojení a preto už nie sú chlapcami ale mužmi. Skrátka autor razí tvrdú líniu čo sa týka práva nosiť zbraň a vek pri tom až tak nerozhoduje. Naopak, do školy zbraň jednoznačne patrí, je to výsostné právo každého občana.

Knižka ja predovšetkým naivná, ale naivná takým spôsobom, že ju zhltneš na jedno posedenie. S Heinleinom môžeš nesúhlasiť ale to je asi tak všetko. Napriek nesúhlasu, autor ťa do deja vtiahne a si stratený, prehrávaš na celej čiare, nesúhlasíš a hltáš dej ďalej a ďalej… Ten hopsák nemá chybu, záver je ukážkový. Český preklad mi sedel ako dekel na hrniec. Odporúčam všetkým mladým individualistom, liberálom, konzervatívcom, klerikálom, nacionalistom, fašistom, komunistom či anarchistom. Výstraha! Pozor, písal to Robert A. Heinlein!WebArchiv - archiv českého webu