kniha » Bohové jadeitu a stínu
má v knihovně 1
hodnotilo: 1
80%
Koupit knihu:
Minotaur
Bohové jadeitu a stínu

Silvia Moreno-Garcia

Bohové jadeitu a stínu

Kategorie: fantasy

originální název: Gods of Jade and Shadow
originál vyšel: 2019

vydání: Jota (web) 2021

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Bohové jadeitu a stínu

Poloostrov Yucatan, 20. léta minulého století. Velká města na severu Mexika pulzují jazzovými rytmy, ale Kasiopea Tun uklízí a posluhuje v bohaté rezidenci svého děda a na zábavu nemá čas. Ráda by žila jinak a jinde než v ospalém a staromilském zapadákově mezi příbuznými, kteří jí opovrhují.

Snění o zajímavém životě a naděje na jakoukoli změnu se zdají neuchopitelné jako hvězdy na obloze – až do chvíle, kdy Kasiopea ze zvědavosti a vzdoru otevře truhlici v dědově pokoji. Neúmyslně tak vypustí na svobodu uvězněného mayského boha smrti a nezbývá jí než souhlasit, že mu pomůže získat zpátky trůn a moc, o něž jej připravil vlastní bratr. Selhání by znamenalo (nejen) Kasiopeinu smrt, úspěch pak splnění dávných snů a přání.

Kasiopea se tedy pouští do svého největšího dobrodružství – vyzbrojená jen vlastním úsudkem a ve společnosti toho zvláštně přitažlivého boha se vydává na výpravu z yucatanských pralesů až do epicentra moderního dění, jímž je Mexico City, a dál, do hlubin a temnot mayské říše mrtvých, z níž se obyčejní smrtelníci obvykle nevracejí.


Jiné ocenění :
2019 – Goodreads Choice Awards – Best Fantasy – 12. místo
2020 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – 3. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Vaše literatura (Silvie Bravencová)WebArchiv - archiv českého webu