kniha » Mexická gotika
hodnotilo: 2
80%
Koupit knihu:
Minotaur
Mexická gotika Více vydání = více obálek.

Silvia Moreno-Garcia

Mexická gotika

Kategorie: fantasy - horor

originální název: Mexican Gothic
originál vyšel: 2020

vydání: Host (web) 2021; Cosmopolis (CZ) (web) 2021

odkazy: 2x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Mexická gotika

Poté co Noemí Taboadová obdrží zmatený dopis od své čerstvě provdané sestřenice s prosbou o záchranu, zamíří do odlehlého domu na mexickém venkově. Není si jistá, co v něm najde — manžel její sestřenice, pohledný Angličan, je cizinec a Noemí ho prakticky vůbec nezná.

Noemí je navíc velmi nepravděpodobnou záchránkyní: její elegantní šaty a rudá rtěnka se hodí spíše na koktejlové večírky než pro amatérské vyšetřování. Je však zároveň zarputilá, chytrá a má nezlomnou vůli. A nebojí se ani záhadného manžela své sestřenice, ani jeho otce, starosvětského patriarchy, kterého Noemí fascinuje; a dokonce ani domu samotného, který proniká do Noemíiných snů a zaplňuje je vizemi plnými krve a zkázy.

Jejím jediným spojencem v tomto nehostinném příbytku se zdá být nejmladší syn, plachý a něžný muž, který vypadá, že chce Noemí pomoci, ale také by mohl skrývat temné rodinné tajemství. Protože za zdmi domu dlí mnoho nepoznaného. A Noemí, okouzlená děsivým, ale svůdným světem uvnitř, možná brzy zjistí, že tuto záhadnou usedlost není možné jen tak opustit.


Jiné ocenění :
2020 – Goodreads Choice Awards – Best Horror – 1. místo
2021 – Locus Poll Award – Best Horror Novel – 1. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Život mezi řádky (Zuzana Moravcová)
[recenze] Na krídlach kníhWebArchiv - archiv českého webu