Stanisław Lem
Solaris
Kategorie: sci-fi - audiobook - podle filmu/zfilmováno
originální název: Solaris.
originál vyšel: 1961
vydání: Osveta - Martin 1964; Československý spisovatel 1972; Knižní klub (web) 1994; Mladá fronta (web) 2003; Academia (web) 2009; Leda (web) 2014; Ikar (SK) (web) 2021; Kniha Zlín (web) 2021
odkazy: 3x [film], 3x [recenze]
Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé
| [10] FerryH (editor) | 31.05.2026 00:02 | |
|---|---|---|
@bugmenot[9]: pro
uplnost – v originale: Deepl stroj. preklad: …mimochodem to ze si Sojka plete cassove udaje v polstine to je hoodne napovazenou…!! | ||
| [9] bugmenot | 30.05.2026 22:57 | |
|---|---|---|
@johanesek[7]: Mně přijde lepší ten Sojkův (až na drobné chybičky). V devět hodin palubního času jsem prošel kolem lidí stojících u startovací šachty a sestoupil po kovových příčlech do nitra kontejneru. … Jakých stvoření, jakých výsměchů, jakých utrpení se ještě dočkám? Nevěděl jsem, setrvávaje v neochvějné víře, že ještě neminul čas krutých zázraků. Weigel: V devatenáct hodin palubního času jsem prošel kolem lidí obklopujících šachtu a sestoupil po kovových příčkách do kapsle. … Jaká konání, úsměšky, jaká trápení mě ještě čekají? Nevěděl jsem nic, ponořen do neochvějné víry, že ještě neminula doba krutých zázraků. | ||
| [8] quinnet (editor) | 28.05.2026 12:27 | |
|---|---|---|
@johanesek[7]: Pavel Weigel bol uznávaný prekladateľ z poľštiny, takže nebál by som sa ani tohto novšieho prekladu | ||
| [7] johanesek | 26.05.2026 09:15 | |
|---|---|---|
Ahoj, existují dva české překlady, četl někdo oba? Který je „lepší“? | ||
| [6] gokudo | 23.11.2014 11:26 | |
|---|---|---|
Kurnik supa, ty obalky jsou cim dal tim horsi a horsi! | ||
| [5] Majkl | 29.05.2008 16:39 | |
|---|---|---|
scifik, slimak ano, jcsoft som nepoznal. Nahodou nejake dalsie slovenske antikvariaty so slusnou ponukou SF,F,H? | ||
| [4] knedle (editor) | 29.05.2008 10:23 | |
|---|---|---|
predpokladam, ze ruzne scifiky, slimaky, jcsofty si uz prohledaval… | ||
| [3] Majkl | 28.05.2008 21:59 | |
|---|---|---|
vtipkar :) Do kniznic uz nechodim, a ako ebook ju mam, no chcel by som ju mat v osobnom vlastnictve. ;) | ||
| [2] flim | 28.05.2008 18:11 | |
|---|---|---|
@Majkl[1]: Ak citis potrebu mat knihu v kniznici, skus zajst do nejakej verejnej kniznice :-) Tam ju budes mat. Napr. http://opac.zvykni.sk/ke/zaznam.php?vydanie=63533 | ||
| [1] Majkl | 27.05.2008 12:36 | |
|---|---|---|
nechce niekto predat tuto knihu? Velmi sa mi pacila, a citim potrebu ju mat v kniznici :) Ak sa niekto najde, prosim napis tu ake mas vydanie, ci si zo SR, a aku cenu pozadujes za knihu, takisto aj stav knihy. | ||


