kniha » Stíny Halloweenu
chce si přečíst 1 | má v knihovně 4
hodnotilo: 3
67%
Stíny Halloweenu
Sestavil/i:

Ellen Sue Datlow
Lisa Morton

Stíny Halloweenu

Kategorie: antologie

originální název: Haunted Nights
originál vyšel: 03/10/2017

vydání: Carcosa (web) 2022

odkazy: 1x [recenze]


Přispívat do diskuze mohou jen registrovaní uživatelé


1

 [4] Strýček Biolit 27.11.2023 13:22  

@noir[3]: …to je ta moje prokletá představivost. Podzimní Cthulhu…prostě ho vidím, jak zadumaně kráčí podzimním lesem. Trochu nahrbený – koneckonců, má již svůj věk, je přeci (Pra)starý – ruce za zády, kolem se válí mlha. Z pod chapadel vyčuhuje kostkovaná šála. Občas přijde melancholický povzdech. Zbytky barevného listí (ale už to nejsou takové ty veselé barvy, spíše ty temné, mrtvé) opadávají a sem tam se snesou na zem. Jo…a společnost mu dělá jezevčík, který šmejdí kolem…nebo shogotík, to je jedno.

Tak to jsem rád, že se Stínům daří. Akorát mám tedy pocit, že otec Jaromír z Kurdějova by z knihy asi moc nadšený nebyl. Možná by došlo i na flambování. :D

Co se týče vydávaní „velkých“ projektů, které by museli podpořit čtenáři. S tím bych problém neměl. Problém je, když ti nakladatel garantuje „nejlepší“ cenu a ty pak zjistíš, že v eshopech (ano, ano, už jsem tu na toto téma vedl debatu) je cena ještě lepší, než když to podpoříš přes nějakou platformu. Na druhou stranu, tohle můžeš ošetřit něčím, co je k dostání jen v kampani (plakátek obálky?).

 [3] noir 26.11.2023 20:29  

@Strýček Biolit[2]: Vydat Autumn Cthulhu by nebylo špatné. Nevím, jestli kolem téhle antologie už krouží nějaký jiný český nakladatel, ale u nás v Carcose o ní víme a leží mi tu na stole, s přestávkami ji čtu. Ta kombinace podzimu a Mýtu Cthulhu je samozřejmě kouzelná a je to v podstatě splněný sen každého podzimně laděného lovecraftovce. Jenže je obrovská, má 400 velkých stran a i v originále jí na svět museli pomáhat donátoři přes Kickstarter. Takže by to byl obří projekt… Je sice pravda, že u nás poslední dobou vychází absurdně málo překladových hororových antologií, ale zrovna moderní Cthulhu věci tu jsou pokryté docela dobře (Černá křídla Cthulhu 1–6 a další) a u Autumn Cthulhu a ČKC je určitý autorský překryv. Jinak s touhle vizí, udělat něco velkého a reprezentativního a moderního, a dát tam i různé překladatele a bonusové informace a tak, jsme šli do vydání Stínů Halloweenu, a naštěstí to dopadlo dobře, a že jsem se toho bál:) Navzdory zdánlivé neviditelnosti nám tahle antologie udělala radost, prodává se dobře (loni u nás vyšla až měsíc po Halloweenu, takže letos měla něco jako premiéru) a už se rozhlížíme po něčem dalším. Třeba zase po něčem od Ellen Datlow, což je zkušená a spolehlivá editorka, Stíny byly navíc zaštítěné filmovým studiem Blumhouse a Horror Writers Association, tam se to pěkně sešlo.

 [2] Strýček Biolit 25.11.2023 19:49  

Ještě mě tak napadá – mimo komentář – v medailoncích autorů je zmíněna publikace: „Autumn Cthulhu“…nechystá se české vydání? Myslím, že je to krásně poetický název…skoro jako „krajinka v zimním hávu“. Jistě by to mělo úspěch :D

 [1] noir 03.12.2022 09:32  

Obsah: Seanan McGuire – „Černá Máry, skoč do jámy“; Stephen Graham Jones – „Ústa plná hlíny“; Jonathan Maberry – „Drobná ochutnávka bývalé vlasti“; Joanna Parypinski – „Knot dohořívá“; Garth Nix – „Pekelné svědění“; Kate Jonez – „Pameny šlehají do ďáblovy noci“; Jeffrey Ford – „Vilín“; Kelley Armstrong – „Nos Galan Gaeaf“; S. P. Miskowski – „Amber už víckrát nepozveme“; Brian Evenson – „Sestry“; Elise Forier Edie – „Temnou nocí“; Eric J. Guignard – „Království cukrových lebek a afrikánů“; Paul Kane – „Neotáčej se“; Pat Cadigan – „Jack“; John Langan – „Ztraceni ve tmě“; John R. Little – „První Halloween na Měsíci“

1
Po diskuzní stránkách se můžete pohybovat také pomocí šipek na vaší klávesnici:
stránka starších příspevků = šipka vpravo
stránka novějších příspěvků = šipka vlevo


WebArchiv - archiv českého webu