kniha » Harry Potter a vězeň z Azkabanu
v Top10 18 | chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 5 | má v knihovně 312
Harry Potter a vězeň z Azkabanu Více vydání = více obálek.

Joanne K. Rowling

Harry Potter a vězeň z Azkabanu

Kniha vyšla i pod názvem:
Harry Potter a väzeň z Azbakanu
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Harry Potter
díl v sérii: 3

Tato kniha je částí i jiných knih: Sedm let v Bradavicích, První čtyři roky v Bradavicích

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež - audiobook - podle filmu/zfilmováno

originální název: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
originál vyšel: 1999

vydání: Ikar (SK) (web) 2001; Albatros (web) 2001; Albatros (web) 2002; Albatros (web) 2002; Albatros (web) 2003; Albatros (web) 2003; Albatros (web) 2004; Albatros (web) 2008; Albatros Media - Albatros 2017; Albatros Media - Albatros 2017

odkazy: 6x [recenze], 1x [film], 1x [ukázka]


Komentáře:
Duirin  | ****1/2 06.09.2006 14:26

Tímto dílem se u mě prolomila dřívější nedůvěra k Harrymu Potterovi jako sérii. Už to není naivní kniha pro děti s jednoduchým dějem, ale děj s pořádně zamotaným rozuzlením, kde je vše předchozí téměř postaveno na hlavu :)

Majkl  | **** 20.12.2007 13:09

Konečne je príbeh dospelejší, všetko pekne temné, a konečne tu nastupuje nová zaujímavá a z celej série najlepšia postava – zdanlivý vrah Sirius Black. Koniec knihy ma dostal, nečakal som takéto zvraty a to, že si bude Harry neskôr tak blízky s krstným otcom (čakal som jeho smrť). Od tejto knihy kvalita diel budúcich prudko rastie.

Sirius  | ***** 04.02.2008 14:00

Nejlepší Harry Potter

firen  | **** 31.05.2008 13:18

A konečně, díl který má snad už nějakou tu úroven. Do děje tohoto dílu přímo nezasahuje Voldemort. Zajímavé zpracování, konečně už žádná pohádka.

malarkey  | **** 21.05.2009 23:47

Vězeň z Azkabanu se už nepatrně snažil vybruslit z postu dětských knížek, a zvážněl opět o trošičku více, i když ne záměrně o tolik. Kniha a její svět se opět i když tentokrát neptarně zvětšuje, ale já jako čtenář v 15ti letech stejně starém jako hlavní hrdina si čtení užíval i když Vězeň zas až takový zázrak nebyl, druhý díl se mi líbil více.

Strider  | **** 12.11.2009 11:20

Opäť zaujímavo vystavaný príbeh s vynikajúcim rozuzlením. Logika už miestami mierne škrípe a konanie niektorých postáv je niekedy dosť nepochopiteľné (Dursleyovi, Hermiona, Snape), ale zatiaľ to moc nevadí. Taktiež vysvetľovačiek je viac než by sa patrilo. 8/10

vokis  | ***** 01.07.2010 22:45

Tak tuto knížku jsem si ohromně užil. Odlišný děj oproti dvěma předchozím dílům (např. nepřítomnost Vold.. toho-jehož-jméno-nesmíme-vyslovit) :) naprosto úžasné rozuzlení a když to vypadá že je všemu konec tak další šokující zvrat a jízda pokračuje. Prostě nejde jinak než 100 % :)

BorgDog  | ***** 18.09.2010 12:26

Vyníkající. V tomto dílu série opravdu prolamuje hranici mezi čistě dětskou literaturou a „něčím víc.“ Samotná detektivní zápeltka je více než slušná, přesně zapadající do pravidel světa, a zároveň logická a vyvážená, nikde nic nechybí, ani nepřebývá. Navíc se k ní přidává správná porce „mytologie,“ odkrývání tajemství minulosti, kde se zdaleka neodehrály jen věci příjemné, vlastně spíš naopak. Rozhodně jeden z nejlepších, pokud ne vůbec nejlepší díl série.

Safirentwiluea  | **** 28.09.2010 18:01

Tak to je snad první kniha, u které hodnotím hůř, než u filmu. Ta kniha mi oproti filmu přijde hrozně hektická a zbytečně prodlužováná detaily, které nikoho nezajímají, nikam nevedou a jsou tam přebytečné. Ovšem námět a zpracování za jedničku a z toho plyne můj hlas. 83%

Tua  | *** 15.01.2011 05:08

Velká záhada s vražedným zrádcem Siriusem Blackem. Bohužel rozuzlení už znal. Sranda, jak se „věci“ spustí na samém konci. Stejně musím obdivovat jak Rowlingová dokáže vymýšlet stále nové a překvapivé fabule na starých základech. Trochu mi tím připomíná Ransoma.

Gaarq  | *** 31.08.2011 21:02

hm. tak, jak je schematický každý další přečtený díl, tak budou asi schematické i mé komentáře. máme tu čím dál grotesknější úvod s harryho pěstouny, drama odjezdu do bradavic, opět nového učitele obrany proti černé magii. pak tu máme další ďábelsky zběsilou zápletku, která nás přibližuje nevyhnutelnému střetu. autorce čím dál víc drhne především vnitřní logika (celá akce kolem hipogryfa a koncept azkabanu/mozko­morů). dětem to asi bude fuk, mě to vadí. a zase, děj má spád a autorka je zdatný profík, jenže emoční směs dobrodružství, dětské psychologie (skvělá práce s mnoha typy pocitů křivdy) pro dospělého čtenáře skutečně nestačí. další autorčino plus, které snadno mění polaritu je nástup puberty protagonistů; jejich mluva se stává až hrubou, často na sebe křičí. na druhou stranu, autorka dobře líčí sociologii dětských kolektivů v jiných detailech, např vztah kkuků a holek.

Phoenix  | ***** 14.09.2011 17:50

A s pohádkovou nevinností se pomalu loučíme, protože děj a události v Bradavicích začínají nabírat na vážnosti. Hrdinové také povyrostli a přeci jen se už na svět nedívají skrz růžové brýle, ale začínají si vytvářet vlastní názor a berou věci do svých rukou. V knize se začíná řešit morální dilema odsouzený zločinek vs. jeho nevina.

I filmové zpracování se začíná ubírat jinou cestou, než která byla stanovena v prvním díle. Hlavní hrdinové nejsou žádné vysněné pohádkové bytosti, ale kluci a holky ze sousedství. Pouze s menším vylepšením, že ovládají kouzla a čáry.WebArchiv - archiv českého webu