kniha » Smrt před úsvitem
má v knihovně 6
hodnotilo: 5
88%
Koupit knihu:
Minotaur
Smrt před úsvitem

Robert R. McCammon

Smrt před úsvitem

Kategorie: horor

originální název: Boy's Life
originál vyšel: 1991

vydání: Fobos (web) 2023

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Smrt před úsvitem

V idylickém Zephyru v Alabamě rok 1964. Lidé buď pracují pro papírnu u řeky Tecumseh, nebo pro místní mlékárnu. Je to jednoduchý život, ale podněcuje působivou představivost dvanáctiletého začínajícího spisovatele Coryho Mackensona. Ten si je jistý, že cítil, jak si na hřbitově šeptají duchové. Slyšel o podivných pašerácích, kteří číhají ve tmě za městem. Viděl na hlavní ulici potopu hadů. Cory je z toho všeho tak nadšený, jak jen malý chlapec může.

Když pak jednoho rána doprovází svého otce při rozvozu mléka, spatří auto, jak sjíždí ze silnice a pomalu se potápí do bezedného Saského jezera. Jeho otec skočí do ledové vody, aby řidiče zachránil, a najde zbitou mrtvolu, nahou a připoutanou k volantu – s měděným drátem utaženým kolem krku. Časem se zdá, že obyvatelé města na nevyřešenou vraždu už úplně zapomněli. Ale Cory a jeho otec nemohou.

Jejich hledání pravdy je cestou do světa, kde se střetává nevinnost a zlo. To, co leží před nimi, je strach a bázeň, magie a šílenství, fantazie a realita…


Jiné ocenění :
1992 – Locus Poll Award – Horror/ Best Dark Fantasy Novel – 11. místo


 

Externí odkazy:

[recenze] Česká televize - ArtZóna (Boris Hokr)WebArchiv - archiv českého webu