kniha » Strážca a vlčí kráľ
hodnotilo:
0%
Strážca a vlčí kráľ

Andrew Peterson

Strážca a vlčí kráľ

série: Sága rodu Wingfeatherovcov
díl v sérii: 4

Kategorie: fantasy

vydání: i527.net (web) 2023SERIE: Sága rodu Wingfeatherovcov
[1] Na brehu Temného mora
[2] Útek na sever
[3] Netvor v Údoliach
[4] Strážca a vlčí kráľ
Informace / Anotace ke knize: Strážca a vlčí kráľ

Obyvatelia Zelených údolí sa celú zimu chystajú na záverečnú bitku proti Gnagovi Bezmennému a Tesákom z Dangu. Janner, Kalmar aj Leeli sa pripravujú spolu s nimi a chcú bojovať po ich boku. Keď však Tesáci spravia prvý krok a napadnú Ban Ronu, trojica detí sa rozdelí.

Janner sa ocitne sám uprostred neznámych hôr, Leeli bojuje proti Tesákom na strechách mesta a Kalmar, ktorý si so sebou nesie hrozné tajomstvo, sa vydáva na cestu do Hlbín Throgu. V tomto veľkolepom zakončení Ságy rodu Wingfeatherovcov sa medzi deti a ich jedinú nádej na víťazstvo postavia netvory, Tesáci aj zloduchovia.

Román Strážca a vlčí kráľ je plný postáv, ktorým nechýba láskavé srdce, dôvtip ani odvaha. Obľúbia si ho deti v každom veku, rodiny si ho môžu čítať nahlas a čitateľské krúžky o ňom budú nepochybne rady diskutovať, keďže v sebe skrýva mnoho vrstiev významu. Knihu ozvláštňujú nové ilustrácie Joa Sutphina, zábavné poznámky pod čiarou, mapa fantastického sveta a nápadité kresby podľa vzoru pôvodných knižiek o Čarodejníkovi z krajiny Oz od Franka L. Bauma.

 WebArchiv - archiv českého webu