kniha » Do předpeklí
má v knihovně 12
hodnotilo: 3
33%
Do předpeklí

Dennis L. McKiernan

Do předpeklí

série: Hélská nístěj
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy

originální název: Into the Forge

vydání: Classic 2000

odkazy: 2x [recenze]SERIE: Hélská nístěj
[1] Do předpeklí
[2] Do pekla
Informace / Anotace ke knize: Do předpeklí

V Mithgaru, zázračném světě Dennise L. McKiernana, se to sice epickými příběhy jen hemží, ale žádný z nich není tak proslulý jako Putování liščího jezdce. Úspěšný autor Dračího kamene zde tyto slavné romány znovu oživuje se vším kouzlem a napětím.

Krutá starobylá černá magie vrhá říše obklopující mocné pohoří Ponury do boje se silami nesmírného zla. Tip a Beau, dva warrowané z osady Vidlov, převezmou při pokusu o záchranu smrtelně raněného vojáka životně důležité poslání. Umírající ozbrojenec jim odkáže prostou měděnou minci a nejasné poselství: „Doneste tuhle minci na východ pro Agron a všechny varujte!“

Ale východ se zmítá v moci hrůz, za hranicí všeho, co kdy oba mladíci poznali. Nad Svobodnými zahajuje krutovládu Černý mág Modru – posílá na oba warrowany armádu svých vražedných emisarů. Poslání Tipa a Beaua se stává záležitostí života a smrti. To proto, že má jejich poslání spojené s Agronem upozornit na válku, jež hrozí zničením světů daleko za hranicemi jejich milované říše Mithgar.

 

Externí odkazy:

[recenze] FantasyPlanet
[recenze] Neviditelný pesWebArchiv - archiv českého webu