kniha » Bůh nedbá
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 6
hodnotilo: 4
95%
Koupit knihu:
Minotaur
Bůh nedbá

Steven Erikson

Bůh nedbá

první příběh z Knihy svědků

série: Kniha svědků
díl v sérii: 1
kniha patří do světa: Malazský svět

Kategorie: fantasy - dark

originální název: The God is Not Willing: The First Tale of Witness
originál vyšel: 01/07/2021

vydání: Planeta9 (web) 2023

odkazy: 2x [info], 1x [recenze]


SERIE: Kniha svědků
[1] Bůh nedbá
Informace / Anotace ke knize: Bůh nedbá - první příběh z Knihy svědků

Uplynulo mnoho let od chvíle, kdy do malé osady na břehu Stříbrného jezera přišli tři teblorští válečníci, a s nimi krvavé masakry a chaos. Ač se městečko vzpamatovalo a teblorské kmeny již na jih nevyrážejí, vzpomínka na minulé hrůzy zůstává. Karsa Orlong, jeden ze tří, je nyní považován za boha, i když je to bůh odtažitý a lhostejný. Jeho kult je jedním z mnoha, které se objevily v celém malazském světě, včetně uctívačů Coltaina, boha s černými křídly, a kultu průvodce mrtvých Iskara Jaraka, oblíbený mezi říšskou soldateskou.

Legie malazských mariňáků je na pochodu ke Stříbrnému jezeru. Objevily se zprávy, které naznačují, že kmeny za hranicemi se daly do pohybu. Mariňáci si nejsou jistí, čemu budou čelit. Třebaže malazská armáda prošla vývojem a dnešní mariňáci nejsou jako to ze starých časů, jedna věc se nezměnila: zvládnou všechno, co se jim postaví do cesty. Nebo při tom zemřou.

V témže čase ve vysokých horách, kde žijí teblorské kmeny, povstal nový válečný vůdce. Poznamenán skutky Karsy Orlonga se hodlá svému bohu postavit, i kdyby to znamenalo prosekat si krvavou cestu skrz Malazskou říši. Výše v horách se vynořila nová hrozba a Teblorům se krátí čas. Invaze, jejíž hrozba dlouho visela ve vzduchu, má začít každou chvíli. Tentokrát to nebudou tři obyčejní válečníci. Tentokrát se země na jihu chystají zaplavit tisíce Treblorů. A v cestě jim stojí jen jediná legie malazských mariňáků…

 

Externí odkazy:

[info] Nakladatelství Planeta9
[recenze] Databáze knih
[info] Kde koupíte nejlépe? Napoví agregátor cen e-shopůWebArchiv - archiv českého webu