kniha » Řetěz z trnů
má v knihovně 1
hodnotilo:
0%
Koupit knihu:
Minotaur
Řetěz z trnů Více vydání = více obálek.

Cassandra Clare

Řetěz z trnů

Kniha vyšla i pod názvem:
Tŕňové puto
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Poslední hodina
díl v sérii: 3

Kategorie: fantasy

originální název: Chain of Thorns
originál vyšel: 2023

vydání: Slovart (CZ) 2023; Slovart (SK) 2023; Slovart (CZ) 2024


SERIE: Poslední hodina
[1] Řetěz ze zlata
[2] Řetěz ze železa
[3] Řetěz z trnů
Informace / Anotace ke knize: Řetěz z trnů

James a Cordelia sa pokúsia zachrániť Londýn – a svoje manželstvo – v záverečnej časti série Posledná hodina od Cassandry Clare, bestsellerovej autorky kníh zo sveta Tieňolovcov!

Cordelia Carstairsová za niekoľko krátkych týždňov prišla o všetko, na čom jej záležalo. Zavraždili jej otca, nevyšiel jej plán stať sa parabataikou a pred očami sa jej rozpadlo manželstvo s Jamesom Herondaleom. Najhoršie však je, že zostala spútaná s prastarou matkou démonov Lilith, takže nemôže využívať svoje tieňolovecké schopnosti.

Cordelia utečie do Paríža s Matthewom Fairchildom v nádeji, že vo svetlách nočného mesta zabudne na svoje útrapy. Čoskoro ich však dobehne skutočný život v podobe šokujúcej správy z domova. Mladá Tieňolovkyňa sa musí vrátiť do Londýna, ktorý sa zmieta v chaose a sporoch. Nečakaný nepriateľ odhalil dlho skrývané tajomstvo a Herondaleovci sa ocitli v podozrení zo stykov s démonmi. Cordelia chce Jamesa chrániť, ale nevie sa rozhodnúť medzi láskou k Jamesovi, ktorá jej tak dlho pripadala beznádejná, a možnosťou nového života s Matthewom. Nedokážu jej pomôcť ani priatelia – vlastné tajomstvá ich rozoštvali a zdá sa, že nebezpečenstvám bude čeliť každý sám.

Ak chcú zachrániť svoje mesto – a svoje rodiny – budú musieť pozbierať odvahu, prehltnúť pýchu a znova si začať dôverovať. Ak totiž zlyhajú, môžu prísť o všetko – dokonca aj o svoje duše.


Jiné ocenění :
2023 – Goodreads Choice Awards – Best Young Adult Fantasy & Science Fiction – 4. místo


 WebArchiv - archiv českého webu