kniha » Na vrchol
chce si přečíst 2
hodnotilo:
0%
Koupit knihu:
Minotaur
Na vrchol

Nicholas Binge

Na vrchol

Kategorie: sci-fi

originální název: Ascension
originál vyšel: 2023

vydání: Fobos (web) 2023


Informace / Anotace ke knize: Na vrchol

Když se uprostřed Tichého oceánu zničehonic objeví obrovská hora, je na ni vyslána skupina vědců, aby ji prozkoumala, sesbírala vzorky a zjistila, co se nachází na jejím vrcholu.

Jedním ze členů výzkumné expedice je i významný britský vědec, badatel a chronický samotář Harold Tunmore, který má pro cestu na záhadnou horu vlastní důvody přesahující vědecký zájem… Čím výš ale tým pod vedením zkušeného horolezce a bývalých armádních důstojníků stoupá, tím podivnější věci se začínají dít. Čas i prostor se tu chovají jinak, minuty se mění v hodiny a hodiny ve dny.

Uprostřed všeprostupujícího chladu, nebezpečných nadmořských výšek a zrádných útesů se horolezcům začnou vkrádat do mysli cizí myšlenky a ty vlastní naopak blednou. Co během výstupu zjistí o sobě a svém světě? Co nebo koho objeví na vrcholu – a dostanou se tam vůbec živí a zdraví?

Kniha Na vrchol, která je zarámovaná nálezem neodeslaných dopisů Harolda Tunmora skrývajících neuvěřitelný a mrazivý příběh, se odvážně pouští do úvah o hranicích vědy a víry a zkoumá krásné i temné stránky lidské povahy.

 WebArchiv - archiv českého webu