kniha » Pevnost 2024/07
má v knihovně 1
hodnotilo: 2
80%
Pevnost 2024/07

Martin Fajkus

Pevnost 2024/07

Kategorie: časopis

vydání: Nowakowska (web) 2024


Tři podoby Lilith
Zombeatles

Úplné informace najdete pod záložkou povídky
Informace / Anotace ke knize: Pevnost 2024/07

Nová Pevnost se vydává do boje na křídlech draků. Ano, asi nejsledovanější seriál současnosti, Rod draka, právě okupuje nejen vody streamu čili obrazovky počítačů, tabletů, televizí i mobilů, ale i hlavní téma našeho fantastického časopisu. Na HBO a jeho streamingovou platformu MAX se vracejí šupináči dštící oheň a čeká je dost práce. Druhá část seriálové kroniky pádu rodu Targaryenů se nese v duchu „Tance draků“, bratrovražedné občanské války. A u toho my rozhodně nesmíme chybět. Pokud by však pro vás byl ROD DRAKA příliš hlučný, máme tady východisko – fenomén jménem TICHÉ MÍSTO, kde už netrpělivě čekáme na film, který nás zavede na počátek všeho, do DNE 0. A jedeme dál. Uplynulo právě 40 let od doby, kdy poprvé vyšel NEUROMANCER, román pokládaný za neoficiální bibli KYBERPUNKU. Tohle výročí jsme prostě nemohli pominout, a tak vás ve Fokusu čeká pořádná nálož WILLIAMA GIBSONA.

O knihách to bude i nadále, podíváme se na zoubek HOLLY krále hororu Stephena Kinga, zabrousíme do vod magického realismu s ROCHUSEM, vyzkoušíme si ODVAHU Johna Gwinneho i KRONIKU KONCE SVĚTA Shigora Birdmana, prožijeme SEVERNÍ DEN i CESTU DOMŮ a nakoukneme také do CHRÁMU AZYLU s přihláškou do HAVRANÍHO SPOLKU. Okouzlí nás i nové komiksy jako CHŘTÁN nebo BLACKSAD 2. V povídkách se Ondřej Neff blýskne TŘEMI PODOBAMI LILITH a podá si nás David Šenk spolu se ZOMBEATLES.

Deskovky nabídnou skvěle hodnocený AMULET i NA KŘÍDLECH DRAKŮ, u obou dokonce přidáme i SOUTĚŽ. Chybět nebude ani poutání na PEVNOSTCON nebo FANTASTICKOU OSTRAVU. A ani to zdaleka není vše. Ať se vám nová Pevnost líbí, užijte si ji od první do poslední stránky.

 WebArchiv - archiv českého webu