kniha » Zápisky z Garthu / Leonora
chce si přečíst 1 | má v knihovně 11
hodnotilo: 11
79%
Zápisky z Garthu / Leonora

Jaroslav Velinský

Zápisky z Garthu / Leonora

Tato kniha je částí i jiných knih: Zápisky z Garthu / Leonora *

Kategorie: sci-fi

vydání: Dialog 1969


Informace / Anotace ke knize: Zápisky z Garthu / Leonora

(Poznámka: druhý díl byl vydán v roce 1995. Viz odkaz: „Tato kniha je částí i jiných knih“)

Legendární katastrofický román o tajemném hjeldu, který se znovu a znovu pokouší zničit svět. Rang Vietto a jeho přátelé se bezděčně stanou ochránci lidstva, které nemá tušení, že jeho svět existuje v mnoha časoprostorových rovinách.

Utopická detektivka, jejímž dějištěm jsou termální lázně Garth v r. 2028, sleduje příběhy džezového zpěváka pop-music Ranga Vietto, který se bezděčně stává zachráncem světa. S dívkou, které se podařilo rozluštit tajemství záhadného „Hjeldu“, a s několika přáteli odjíždí na opuštěný ostrov, aby se pokusili „Hjeld“ zničit právě v době, kdy na Zemi zavládne panika z blížícího se konce světa..

Zápisky z Garthu je příběh o čase a sám je peripetiemi svého vzniku do času zakotven. Mohl totiž vznikat jenom někdy. Pochází z doby vzepětí české sci-fi v druhé půlce šedesátých let a stala se pro nás knihou poněkud záhadnou. Vyšla v regionálním severočeském nakladatelství Dialog a ještě v době, kdy jsem psal Něco je jinak, znal jsem jen malou stopu po ní, anotační lístek z plzeňské knihovny. Nu a teď mám v rukou knihu kompletní, doplněnou o Leonoru, její druhý díl. Co všechno se událo za posledních dvacet, za posledních deset, za posledních pět let! Už to pomyšlení mi činí tuto knížku vzácnou. Opět přichází ze severu, nečekaná, záhadná. Nebudu se pokoušet o proroctví, že se stane legendou. Budu pouze konstatovat: ona legendou je už teď. Ondřej Neff

 WebArchiv - archiv českého webu