kniha » Ráma tajemství zbavený
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 4 | má v knihovně 90
hodnotilo: 81
70%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Ráma tajemství zbavený Více vydání = více obálek.

Arthur C. Clarke
Gentry Lee

Ráma tajemství zbavený

série: Ráma
díl v sérii: 4

Kategorie: sci-fi

originální název: Rama Revealed
originál vyšel: 11/1993

vydání: Baronet (web) 1995; Baronet (web) 2010

odkazy: 2x [ukázka], 1x [recenze]Komentáře:
Duirin  | **** 02.08.2006 11:00

Závěr tetralogie o Rámovi od Clarka (další dva díly napsal už pouze Lee) je na můj vkus až příliš filozofický. Většinu knihy jsou postavy dosti manipulovány mimozemšťany. Ke konci se Nicole opravdu dovídá „tajemství“ o Rámovi a dalších podivuhodných mimozemských výtvorech. Další dva díly si nechám na pozdější dobu.

yerry  | *** 07.02.2012 18:16

Ten záver bol fakt veľmi slabý. Román dosť rozvláčny s niekoľkými zbytočnými a hluchými miestami. Napriek tomu, v knihe sa nachádzalo aj zopár pútavých pasáží, počet strán ale mohol byť kľudne aj o polovicu či dve tretiny menší.

Phoenix  | ***** 14.06.2012 11:25

Tímto dílem pro mě série končí, protože na dalších knihách už se nepodílel A.C.C. Za první tři díly jsme nasbírali spoustu zážitků, záhad a postav a jak bývá zvykem, závěrečný díl by měl dovysvětlit zbývající otázky a spojit osudy minimálně hlavních postav. Tomuto pravidlu autoři dostáli a po přečtení má čtenář náhle pocit, že některé události z minulých dílů, mají mnohem větší význam, než v době, kdy se o nich dověděl poprvé. Díky tomu pro mě série Ráma představuje celistvé provázané dílo, které sice prošlo různými styly vyprávění a v různých etapách se zaměřovalo na odlišné věci, v konečném důsledku však představuje to lepší, co SF žánr nabízí.WebArchiv - archiv českého webu