kniha » Kedrigern: Čaroděj na roztrhání
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 7 | má v knihovně 28
hodnotilo: 20
86%
Kedrigern: Čaroděj na roztrhání

John Morressy

Kedrigern: Čaroděj na roztrhání

série: Kedrigern
díl v sérii: 8
kniha patří do světa: Kedrigernův svět

Kategorie: fantasy - povídková sbírka - humorná

originální název: Company of Kedrigern

vydání: Polaris (web) 2003

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Kedrigern: Čaroděj na roztrhání

Když se Kedrigern, mistr odeklínadel a protikouzel, oženil s Princeznou a usadil se v Horách tichého hromu, měl jenom jediné přání: užít si konečně toho, čeho se mu nikdy nedostávalo – klidného každodenního života nerušeného dobrodružstvím, a už vůbec ne cestováním.

Jenže klidný každodenní život není stejný pro čaroděje jako pro obyčejného člověka – zvlášť ne pro čaroděje se zavedenou praxí, který je navíc špičkou ve svém oboru a jehož služby si žádají mocní tohoto světa. A tak je Kedrigern postupně přinucen vypořádat se se smrtícím suchem, vyléčit gryfa postiženého chronicky špatnou náladou, zkrotit svéhlavý létající koberec, vyzrát na škodolibé gobliny, ledového obra postiženého sběratelskou vášní nebo třeba odhalit vraha – a postarat se, aby nebyl potrestán.

Je až s podivem, jak málo Kedrigernových klientů sdílí názor jeho staršího kolegy Conhoona, že by každý zakletý jedinec měl být spokojený s tím, co ho postihlo, a radovat se, že to není horší. Kniha obsahuje autorův doslov psaný přímo pro české čtenáře.

 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasy Planet (Michael Střelec Pešťák)WebArchiv - archiv českého webu