kniha » Kedrigern I.
chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 17
hodnotilo: 25
81%
Kedrigern I.

John Morressy

Kedrigern I.

série: Kedrigern
díl v sérii:
kniha patří do světa: Kedrigernův svět

Tento svazek obsahuje díla vydaná samostatně: Kedrigern a hlas pro Princeznu, Kedrigern a spletitá výprava

Kategorie: fantasy - humorná - omnibus

originální název: Kedrigern

vydání: Polaris (web) 1997

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Kedrigern I.

Nové ilustrované souborné vydání prvních dvou příběhů čaroděje Kedrigerna a jeho ženy Princezny – Kedrigern a hlas pro Princeznu, Kedrigern a spletitá výprava.

Kedrigern a hlas pro Princeznu: Čarodějnictví už není, co bývalo. Kouzla už nejsou tak mocná, jako dřív a čarodějnické řemeslo pozvolna upadá. Ovšem rozhodnutí Cechu čarodějů přijmout do svého středu alchymisty je absolutně poslední kapkou do poháru Kedrigernovy trpělivosti: opouští rozezleně zasedání, dává svým zrádným kolegům sbohem a odebírá se do Hor tichého hromu, aby trávil život rozjímáním a studiem magie. Brzy však zjistí, jak osamělý může takový život být; dokonce i když mu společnost dělá oddaný domácí trol Spot. Co si má v takovém případě stošedesátiletý starý mládenec počít? V horách moc příležitostí ke společenskému životu není. A Kedrigern je rozhodně příliš mladý na to, aby pomýšlel na manželství: tedy podle čarodějnických měřítek. Přesto se náš hrdina rozhodně oženit a vydá se hledat nevěstu. Je však rozumné, aby si vzal první zakletou princeznu, kterou potká? Kniha Kedrigern a hlas pro Princeznu je první z šestidílného volně navazujícího cyklu humoristických knih žánru fantasy o čaroději Kedrigernovi.

Kedrigern a spletitá výprava: Kedrigern je nejen mistr čaroděj a odborník na odeklínadla, ale i velký pecivál. Naopak jeho žena Princezna je velice potěšena, když obdrží pozvánku na Čarocon. Jenomže při reprezentačním večírku dojde k nehodě při níž dvojice opilých mágů omylem promění Princeznu v ropuchu. Už zase. A jelikož odeklínadlo, které Kedrigern použil v prvním dílu, bylo pouze jednorázové, musí hledat jiné řešení. A tak začíná nanejvýš neobyčejná výprava. Spolu s podivnými a nikterak ideálními společníky a se Smrtí v patách se Kedrigern musí utkat s výrem divoké magie a na chvíli se ositá i v nebezpečném světě nazývaném LA. Podaří se mu zachránit Princeznu od smutného osudu doživotní muší diety? Druhé pokračování humoristického cyklu fantasy knih o čaroději Kedrigernovi.

 

Externí odkazy:

[recenze] KaleidoskopWebArchiv - archiv českého webu