kniha » Kněžka z Avalonu
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 11
hodnotilo: 8
85%
Kněžka z Avalonu

Marion Zimmer Bradley
Diana L. Paxson

Kněžka z Avalonu

série: Avalon
díl v sérii: 4

Kategorie: fantasy

originální název: Priestess of Avalon
originál vyšel: 11/2000

vydání: Knižní klub (web) 2002SERIE: Avalon
[1] Mlhy Avalonu
[2] Lesy Albionu
[3] Paní z Avalonu
[4] Kněžka z Avalonu
Informace / Anotace ke knize: Kněžka z Avalonu

Čtvrtý díl avalonské ságy čtenáře opět přivádí do neobyčejného a tajemného světa mýtů a kouzel, do světa příběhů žen, jejichž životy jsou nerozlučně spjaty s událostmi z časů římské Británie.
Když velekněžka Rian umírá při porodu, dává život svému pátému dítěti – děvčátku, které dostane jméno Eilan. Narození je provázeno Merlinovým proroctvím, podle něhož má dívka kráčet branou mezi dvěma světy, cestou, po které se dosud žádná avalonská kněžka nevydala. Nejprve je Eilan vychovávána svým otcem, králem Coelem, podle římských způsobů – a té době se jí začne říkat Helena. Jako desetiletá se však do Avalonu vrací, aby se z ní stala kněžka a aby se naučila starým druidským zvykům. Musí překonávat nepřátelství své tety Ganedy, která je v té době na Svatém ostrově velekněžkou.
Z Heleny se stane zkušená léčitelka a nadaná kněžka; za magické měsíční noci, kdy je zasvěcena, poprvé spatří tvář Římana Constantia, jehož si rázem zamiluje. Pochopí, že on se stane otcem jejího dítěte, které osvobodí Británii od římské nadvlády. Když se pak s Constantiem skutečně setká, podlehne jeho kouzlu. Za svůj „poklesek“ jsou však oba z Avalonu vyhnáni.
Constantius se vrací do Říma, aby pokračoval ve své cestě za politickými cíli. Helena – v době stále sílícího křesťanství – oddaně přijímá roli matky prorokovaného dítěte. Zdá se, že Merlinovo proroctví se skutečně naplňuje…

 WebArchiv - archiv českého webu