kniha » Projekt stvořitel
má v knihovně 2
hodnotilo:
0%
Projekt stvořitel Více vydání = více obálek.

Greg Iles

Projekt stvořitel

Kniha vyšla i pod názvem:
Projekt Trinity
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Kategorie: sci-fi

originální název: The footprints of god
jiný (obecně známý) název: Dark matter
originál vyšel: 2003

vydání: Knižní klub (web) 2005; Mladá Fronta Slovensko 2005Informace / Anotace ke knize: Projekt stvořitel

Za podmínek absolutního utajení pracuje skupina významných vědců na vytvoření supermoderního počítače nadaného schopností umělé inteligence.
Aby tento počítač mohl fungovat, je nutné do něj nejdříve vložit podrobný digitalizovaný obraz lidského mozku, pořízený pomocí vysoce výkonné jednotky magnetické rezonance. Právě po expozici magnetickým zářením se však u zúčastněných vědeckých pracovníků začnou objevovat znepokojivé neurologické potíže a krátce poté, co je celý projekt z tohoto důvodu pozastaven, je jeden z nich nalezen mrtev ve své pracovně.
Oficiální místa sice zarputile tvrdí, že vědec zemřel na mozkovou mrtvici, doktor David Tennant, který má z pověření prezidenta Spojených států dohlížet na etické otázky projektu, se ovšem domnívá, že jeho dobrý přítel byl chladnokrevně zavražděn.
Sám kvůli neurologickým potížím musel začít navštěvovat psychoanalytičku Rachel Weissovou, a teď se rozhodl dopátrat s její pomocí pravdy. Oba se však nakonec ocitnou na útěku před těmi, kdo se rozhodli získat nad projektem plnou a nikým neomezovanou kontrolu.

 WebArchiv - archiv českého webu