kniha » Modrý adept
chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 61
hodnotilo: 44
86%
Modrý adept

Piers Anthony

Modrý adept

série: Začínající adept
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy

originální název: Blue Adept
originál vyšel: 05/1981

vydání: Classic 1995SERIE: Začínající adept
[1] Dvojí nekonečno
[2] Modrý adept
[3] Rytířský úsvit
Informace / Anotace ke knize: Modrý adept

Jiné ocenění :
1982 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – 22.místo


Co je moc, to je moc! Tohle přeci nemůže fungovat! To je naprosté bláznovství! Kdo před Piersem Anthonym si dovolil spojit svět znuděné supermoderní techniky s říší magické fantazie? A to tak, že z jednoho můžeme přecházet do druhého?

Maličký žokej Stile je ve světě zvaném Proton otrokem, který vyniká schopnostmi ve Hře. V klání, jímž se baví všemocní Občané a jež může nejlepším z otroků přinést svobodu. Ve světě zvaném Fáze je Modrým Adeptem – vládne magií, pomáhají mu jednorožci a vlkodlaci, obchoduje s upíry, bije se s troly.

Čestný a věcný bojovník Stile se snaží obstát v obou světech. Všude mu pomáhají milující ženy – neženy, robotka Sheena a jednorožčí klisna Neysa. On však touží po lásce Modré paní, dámy, na místo jejíhož manžela nastoupil díky podivným vztahům Protonu a Fáze.

Někdo zabil původního Modrého Adepta, muže Modré paní. Byl to tentýž, kdo propálil Stilova kolena laserem? Jakými zákonitostmi se řídí přechod z jednoho světa do druhého?

Neohrožený Stile hledá ve vlastním zájmu klíč. Že je to neuvěřitelné? Nedává to žádný smysl? Nikoli. Piers Anthony dokázal z pohádek, sportu, médií, magie a věčného boje dobra se zlem stvořit úžasný vesmír. Autor Dvojího nekonečna a ságy Inkarnací, dokázal nemožné. Díky své schopnosti udržet mimořádné napětí, vtáhnout člověka do děje tak, že nemůže dýchat.

 WebArchiv - archiv českého webu