kniha » Černý jednorožec
má v knihovně 34
hodnotilo: 13
66%
Koupit knihu:
FantasyObchod.cz
Minotaur
Černý jednorožec

Terry Brooks

Černý jednorožec

série: Kouzelné království Landover
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy

originální název: The Black Unicorn
originál vyšel: 1987

vydání: Classic books -> Classic 1999

odkazy: 1x [recenze]


Informace / Anotace ke knize: Černý jednorožec

Landover – kouzelný ostrov plný dobrodružství zachráněný z mlh času, domov rytířů a poddaných, draků a panen, kouzelníků a čarodějů – a právě toto místo získal Ben Holiday za jeden milion dolarů od čaroděje Meekse na docela obyčejný inzerát v katalogu. Netušil, že si tím podepisuje rozsudek smrti. Právo na trůn musel vybojovat až ve vražedném souboji a v mnoha nebezpečích o nichž se inzerát již nezmiňoval. Nakonec se mu podaří uzavřít Meeksovi cestu zpátky ze Země do království.

Po nějaké době však začínají Bena sužovat zlé sny. Vše nasvědčuje tomu, že jeho přítel a společník v advokátní kanceláři je v nebezpečí. Rozhodne se vrátit na Zemi. Netuší, že na něho Meeks nastražil past. Jako drobný hmyz se čaroděj vrací spolu s Benem do Kouzelného království. Podvodem získává magický medailon a Bena začaruje. Sám se proměňuje v ladoverského krále, který se mezitím, nepoznán přáteli, stává psancem.

Avšak… ještě je tady mluvící kočka, ať už je čímkoli… Kam se také ztratila víla – a kde může najít tajemného černého jednorožce?

 

Externí odkazy:

[recenze] FantasyPlanetWebArchiv - archiv českého webu