kniha » Král věštec
chce si přečíst 1 | má v knihovně 15
hodnotilo: 6
73%
Koupit knihu:
Minotaur
Král věštec

Chris Bunch

Král věštec

Kategorie: fantasy

originální název: The Seer King
originál vyšel: 1997

vydání: Perseus 2004

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Král věštec

První díl trilogie je příběhem mladého vojáka, který se díky své výchově, vzdělání a hlavně schopnostem snadno stane důstojníkem.

Od dětství velmi miluje koně, a tak je zařazen k elitní jednotce jezdectva. V hlavním městě se seznámí s půvabnou vdanou šlechtičnou, která jeho city opětuje. Dostává první velký úkol: chránit se svým oddílem vyslance vlády a zároveň velkého mága, který putuje s důležitým poslelstvím do nepřátelské sousední říše. Cestou je výprava přepadena bandity. Mladý důstojník prokáže své dobré velitelské schopnosti a svého pána i s početnou družinou zachrání. Při plnění nelehkého úkolu pro vyslance v něm získává i přítele. Po strastiplném návratu do rodné země se zamíchá též do politiky – i jeho zásluhou neschopná a slabá vláda musí odstoupit.

V této chvíli jsou ovšem jeho osudy již neodvolatelně spjaty se stoupající hvězdou jeho pána, mága a vládce. Karty jsou rozdány a cesta ke stupňům nejvyšším je volná…

Znamenitě napsaná hrdinská fantasy se spoustou nápadů, s nimiž se v jiných podobných knihách nesetkáte. Nebudete se nudit ani chvíli!

 

Externí odkazy:

[recenze] z Pevnosti na Daemon.czWebArchiv - archiv českého webu