kniha » Stroj času
v Top10 2 | chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 49
hodnotilo: 64
83%
Koupit knihu:
FantasyShop.cz
Minotaur
Stroj času Více vydání = více obálek.

H. G. Wells

Stroj času

Kniha vyšla i pod názvy:
Stroj času (in: Stroj času. Neviditelný.)
Stroj času (in: Síň slávy mistrů SF, díl II A)

(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

Tato kniha je částí i jiných knih: Stroj času / Neviditelný, Síň slávy mistrů SF II A, Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua

Kategorie: sci-fi - cestování časem - podle filmu/zfilmováno

originální název: The Time Machine
originál vyšel: 1895

vydání: Otto 1905; Lika 1992; Cesty 2003; Baronet (web) 2006; Sun (web) 2020; Leda (web) 2021

odkazy: 3x [recenze], 4x [film]


Komentáře:
Fredericco  | **** 03.04.2010 23:35

Tato kniha mě docela překvapila. Znal jsem už předtím jiné knihy od H.G. Wellse a líbili se mi. K tomu všemu jsem ještě před přečtením knihy viděl stejnojmenný film který jsem shledal za docela slušný. Byl jsem tedy už nějak na knihu připravený ale jakmile jsem jí začal číst zjistil jsem že je v jistých směrech hodně jiná. Líbila se mi víc. Kniha mi přijde více ponurejší a tajemnější než film. Příběh je sice prostý a viděn je ve více literárních dílech ale je zpracován velice zajímavě. Je tu krásně popsána možná budoucnost a některé aspekty cestování v čase. Stojí za to si tuhle knihu přečíst stejně tak jako další které pna Wells napsal.

akustik  | **1/2 03.09.2010 20:23

Toto dílko není klasikou žánru, nýbrž klasickou kravinou žánru. Omlouvám se uctivě.

louza  | ***** 22.09.2010 16:32

Naprostá klasika žánru a jedno z mála sci-fi děl, které nevykouzlí na tváři čtenáře pobavený úsměv ani s odstupem mnoha let. Je úžasné, že ani po sto letech od napsání neztrácí kniha nic ze své poetiky. Ne ve všech dílech se to Wellsovi povedlo. Ale v několika málo ano. A Stroj času patří bezpochyby mezi ně.

Phoenix  | **** 14.06.2011 11:28

Matně si vzpomínám, že jsem kdysi viděla film, který z této knihy vycházel. Někdo cestoval časem do budoucnosti, kde se mezi sebou mlátily jakési dva národy. Nijak moc mě to neuchvátilo, proto ani od knihy jsem zas tak moc nečekala. Po pár stránkách jsem byla vyvedena z omylu a začala jsem si užívat krásně vyprávěnou sondu do budoucnosti. To, co si Wells navymýšlel, vyznívalo velice realisticky, i když čas, do které svůj příběh zasadil, hraničí s lidskou představivostí. V podstatě nám podrobně představil jednu z nekonečna možností evoluce či involuce.

idle  | ***1/2 06.10.2012 11:37

Když se člověk začte do letité klasiky žánru, napůl očekává, že většinu použitých motivů už bude znát z odrazů v pozdější tvorbě jeho následovníků. Proto mě docela překvapil Wellsův přístup k cestování časem (poněkud odlišný od modelů, s jakými se obvykle pracuje dnes), přestože je poměrně logický: hrdina se v něm pohybuje souvisle, jen zrychleně, nikoliv skokově na způsob teleportu.

Samotná návštěva budoucího světa už mě nenadchla tolik, naopak momentky z konce dějin byly docela zvláštní zpestření.

Celkově jsem absolvovala docela zajímavou exkurzi, i když si nejsem úplně jistá, kterým směrem.WebArchiv - archiv českého webu