kniha » Tyranův stín
v Top10 5 | chce si přečíst 6 | chce mít v knihovně 5 | má v knihovně 63
hodnotilo: 92
90%
Tyranův stín

Glen Cook

Tyranův stín

série: Kroniky Černé legie
díl v sérii: 2

Kategorie: fantasy - dark

originální název: Shadows Linger
originál vyšel: 10/1984

vydání: Brokilon (web) 2000

odkazy: 4x [recenze]Komentáře:
Judson  | ***** 15.04.2006 00:33

Rozhodně lepší než první díl, poněkud optimističtější a cílenější. Stále jde o temnou fantasy, ale oproti prvnímu dílu získali hlavní hrdinové konečně ušlechtilejší cíl než jen zabíjet pro peníze a sloužit komukoliv. Ve službách Paní už spoustu let potírali rebely a jen se časem utvrdili v tom, že nestojí na správné straně. Ale opustit Paní není snadné … Pěkně jsou zde popsány jednotlivé charaktery několika hlavních postav. Snad nejlepší je závěrečné přemožení Padlého a Felčarovo přebrání vedení legie. Poněkud zábavný je Felčarův vztah s nyní největším nepřítelem, Paní, takže se možná při čtení občas i zasmějete. Celou trilogii rozhodně doporučuji.

Rooz  | *** 11.05.2006 22:58

Výrazně nejlepší díl trilogie, především proto, že se drží jednoho prostředí a jednoho hlavního tématu. Je zde temnější atmosféra a příběh je oproti první a třetí knize uhlazenější a povedenější.

michalb  | **** 30.08.2013 18:06

Libilo se mi to o fous vic nez prvni dil. Zajimave je, ze zde se ctenar lepe orientuje v pribehu. Premyslim tedy, jestli ta zmatenost zacatku prvni knihy v serii byla chtena nebo nechtena. :-) Kazdopadne dalsi skvela porce vojakovani, intrik a zvratu.

MartinJ  | **** 15.06.2017 00:06

Jasné zlepšení oproti prvnímu dílu, příběh je sevřenější, motivace postav jsou jasnější. Krutimír Bouda je jednou z nejzajímavějších postav celého příběhu, zejména vývoj jeho postavy v druhé polovině příběhu. Celkem zajímavý je také popis poměrů v Jalovci a zejména v nejchudší čtvrti Holínce. Chvílemi to bylo jak z Macchiavelliho.

„Malí lidé musí nenávidět, potřebují mít někoho, koho mohou obvinit z vlastní neschopnosti.“WebArchiv - archiv českého webu