kniha » Dračí oči
v Top10 5 | chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 61
hodnotilo: 93
74%
Koupit knihu:
FantasyObchod.cz
Dračí oči Více vydání = více obálek.

Stephen King

Dračí oči

Kategorie: fantasy

originální název: The Eyes of the Dragon
originál vyšel: 02/1985

vydání: Laser 1996; Beta (web) 2007; Beta - Dobrovský (=Beta) 2021

odkazy: 2x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Dračí oči

Anotace z vydání 2021:

Co uvidíte, když se budete na svět dívat očima draka? Bylo nebylo jedno království, dračí srdce, zlý čaroděj a princové. Jak už to v pohádkách bývá, střetnou se i tady sily dobra a zla, ale protože jde o magický svět stvořený Stephenem Kingem, můžete čekat i ledové sevření děsu a napětí, podobně jako v příběhu o Temné věži.Pohádku plnou králů, královen a kouzelníků psal autor původně pouze pro svou dceru Naomi. Tatínkovy děsivé horory ji příliš nezajímaly, nebyl by to však Stephen King, kdyby se do vyprávění nevložil naplno se vším, co umí. Výsledkem je klasicky kingovský napínavý příběh, jehož hrdinové, byť pohádkově typizovaní, cítí skutečnou radost, bolest i strach, a mistrně stupňované napětí čtenářům nedovolí knihu odložit do poslední stránky.


2007: V tomto roce byla novela vydána v limitované edici 1250 kopií v tvrdých deskách s ilustracemi Kennetha R. Linkhausera. Pro masový trh byla mírně upravena a vydána 2.února 1987


Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj… …a dračí srdce a princové… ďábelský mág a temná věž… starobylý hrad a strašné tajemství. Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitel­nějšího království špatnosti… a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie… neříkejte, že nejste zvědaví!

Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu – to se na vás Stephen King znovu chystá!

 

Externí odkazy:

[recenze] čtenář.net (Marian Gallo (aka Silver))
[recenze] Diera - literárny kútik (Zuzka)WebArchiv - archiv českého webu