kniha » Návrat do Del
chce si přečíst 1 | má v knihovně 26
hodnotilo: 20
88%
Návrat do Del Více vydání = více obálek.

Emily Rodda

Návrat do Del

série: Deltora - Země nestvůr a kouzel
díl v sérii: 8
kniha patří do světa: Deltora

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: Return to Del
originál vyšel: 2000

vydání: Fragment (CZ) (web) 2005; Fragment (CZ) (web) 2007; Fragment (CZ) (web) 2012Informace / Anotace ke knize: Návrat do Del

Sedm ztracených drahokamů se podařilo vrátit do Kouzelného pásu Deltory. Teď musí Lief, Barda a Jasmína nalézt následníka trůnu království. Vědí, že jedině právoplatný následník dokáže s pomocí kouzelných sil Pásu svrhnout ukrutného Pána stínů.
Ale následník se od samého narození skrývá neznámo kde a pouze Pás může odhalit jeho úkryt. Putování Deltorou spěje ke svému velkolepému vyvrcholení, společníky čeká jedno překvapení za druhým. A samotný Pán stínů dělá všechno pro to, aby zničil tři hrdiny Deltory a všechno, co milují.

Série Deltora – Země nestvůr a kouzel si získala oblibu mezi dětmi po celém světě a patří mezi nejznámější díla Emily Roddaové. Jde o soubor osmi knih, na které ještě volně navazují další pokračování. Děj má spád a je do detailu promyšlen. Poutavá dobrodružství zaujmou nejen děti, ale i dospělé. Pro autorčin styl je typické, že zasazuje do vyprávění hádanky a slovní hříčky. Vtahuje tak čtenáře do hry a nenápadně ho vede, aby se pokoušel na řešení přijít dříve než její literární hrdinové.

 WebArchiv - archiv českého webu