kniha » Válka budoucnosti
chce si přečíst 2 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 19
hodnotilo: 10
86%
Válka budoucnosti

Stephen Michael Stirling

Válka budoucnosti

série: T2
díl v sérii: 3

Kategorie: sci-fi

originální název: The Future War
originál vyšel: 2003

vydání: Polaris (web) 2005SERIE: T2
[1] Infiltrátor
[2] Bouře přichází
[3] Válka budoucnosti
Informace / Anotace ke knize: Válka budoucnosti

Není cesty zpátky, není žádný osud, jenom ten, který si sami uděláme. Válka mezi člověkem a strojem je tady.

Začíná válka budoucnosti. Sarah a John Connorovi spolu s jejich přítelem, bývalým protiteroristickým agentem Dieterem von Rossbach, se skrývají na Aljašce, kde se snaží žít normálním životem. Ale ani na okamžik přitom nezapomínají na Cyberdyne Corporation a hrozbu Skynetu, počítačové inteligence předurčené zničit život takový, jaký jej známe. Roky strávili bojem s nimi a nyní věří, že Johnova láska Wendy stačila před svou smrtí upravit program Skynetu tak, aby už nikdy nemohl dosáhnout sebeuvědomění. Možná, že lidstvo přece jen má šanci přežít…

Pak ale vláda Spojených států oznámí, že veškeré vojenské a komunikační systémy budou nadále řízeny supemoderním počítačovým systémem Skynet.

Connorovi, kteří mají sotva čas upozornit svoje spojence, poznají, že Wendyina oběť byla marná – Skynet je aktivní, inteligentní a připravený eliminovat lidskou hrozbu jednou provždy. Nastává Soudný den v režii umělé inteligence a zkáza se jako epidemie rychle šíří po celé planetě.

V nukleární zimě, která nastane po prvním úderu, se náš svět úplně změní: z měst se stanou smrtící pasti sužované epidemiemi a hladomorem a neustále pročesávané vraždícími stroji: prvními lovci/zabijáky a terminátory T-90. Lidem nezbývá než se pustit do zoufalého boje o přežití proti zdánlivě neporazitelnému nepříteli.

John Connor se ujímá svého poslání…

 WebArchiv - archiv českého webu