kniha » Lodě ze západu
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 46
hodnotilo: 35
85%
Lodě ze západu

Paul Kearney

Lodě ze západu

série: Království boží
díl v sérii: 5

Kategorie: fantasy

originální název: Ships From The West
originál vyšel: 2000

vydání: Laser-books (web) 2004

odkazy: 1x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Lodě ze západu

V legendách pohanských Cimbrijců se říká, že vlk jednoho dne spolkne celý svět a vyvrhne ho do jiného kouta vesmíru. V temnotě vznikne nová rasa lidí, tvrdých a zapálených, a započne dlouhá, pomalá cesta ke světlu. Ve všech legendách, dokonce i těch nejprimitivnějších, je vždy zrnko pravdy.

Uplynulo šestnáct let od bitvy u Armagediru. Toruňané a merdukové se stali těsnými spojenci ve světě, kde stále více sílí moc neznáma a hrůzy. Himerianská církev ovládá dvě třetiny kontinentu a stala se pompézní, zkorumpovanou teokracií, jíž je cizí svobodné myšlení. Pouze v Torunně, Ostrabaru a Hebrionu stále vládnou králové, nezávislí na černě oděných zakladatelích. Ale teď se u pobřeží Hebrionu objevilo něco úžasného. Obrovská flotila lodí připlula z tajemného západu a na palubách je pouze nová rasa. Nesmrtelný arcimág Aruan se vrací do staré vlasti a chce ji učinit svým vlastnictvím.

Poslední román pětidílné ságy uzavírá osudy všech hrdinů – kapitána Hawkwooda, geniálního válečníka Corfeho i královny Isolly. Ships From The West

 

Externí odkazy:

[recenze] Fantasy Planet (Luboš Vachl)WebArchiv - archiv českého webu