kniha » Maškaráda
v Top10 1 | chce si přečíst 6 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 152
hodnotilo: 189
86%
Maškaráda

Terry Pratchett

Maškaráda

série: Úžasná Zeměplocha
díl v sérii: 18
kniha patří do světa: Zeměplocha

Tato kniha je částí i jiných knih: Zajímavé časy / Maškaráda

Kategorie: fantasy - humorná

originální název: Maskerade
originál vyšel: 11/1995

vydání: Talpress (web) 1998; Talpress (web) 2002

odkazy: 1x [recenze], 1x [divadelní hra], 1x [info], 1x [ukázka], 1x [hra]Komentáře:
avatar2  | **** 03.10.2010 09:57

Myslít že trochu nedoceněná pratchettovka, přitom velmi zábavná. Ano, věnuje se tematice opery, což každého nemusí chytit, ale přesto je tam řada skvělých hlášek a vtipně podané lidové moudrosti. Doporučuji.

Speedemon  | ***1/2 31.10.2019 12:11

Souhlasím, prostředí opery rozhodně příběhu neškodí. Autor na ni evidentně neměl moc pozitivní názor a sem tam si do ní šťouchne a kopne. Všeobecně je to ale parodie na jakékoliv divadelní praktiky, nejen samotnou operu. A do této situace se nejlépe hodí naše čarodějky Bábi Zlopočasná a Stařenka Oggová hledající do svého týmu posilu. Opět velmi vyrovnaná a vtipná kniha. Pro mě bohužel opět bez nějakého výrazného zapamatovánihodného okamžiku. I tak u mě převládá spokojenost.

Strider  | **** 04.09.2020 14:00

Fantóm opery v Zeměplošskom prevedení. Musím priznať, že som sa tejto knihy bál. Pratchett už v minulosti v rámci série niekoľkokrát spracoval modernú kultúru (filmy, koncerty, nákupné centrá) a nikdy ma to veľmi neoslovilo, takže opera – téma pre mňa vzdialená – vo mne aktivovala varovné kontrolky. Kupodivu ma to ale chytilo. Asi to bude aj tým, že príbeh točí okolo hľadania vraha vyčíňajúceho v budove opery (a ja tieto tajomné detektívky veľmi môžem) ako aj fakt, že Bábi a Stařenka si vybrali lepšiu chvíľku a prezentovali sa v plnej paráde. Bonusové body za moju milovanú Nočnú hliadku. 8/10WebArchiv - archiv českého webu