kniha » Pan Pondělí
v Top10 1 | chce si přečíst 6 | chce mít v knihovně 2 | má v knihovně 33
hodnotilo: 31
79%
Koupit knihu:
Minotaur
Pan Pondělí Více vydání = více obálek.

Garth Nix

Pan Pondělí

série: Klíče od Království
díl v sérii: 1

Kategorie: fantasy - pro děti a mládež

originální název: Mister Monday
originál vyšel: 07/2003

vydání: Triton (web) 2005; Triton (web) 2008

odkazy: 3x [recenze]Informace / Anotace ke knize: Pan Pondělí

Arthur Penhaligon nemá být hrdina. Vlastně ho má čekat předčasná smrt. Ale pak mu zachrání život klíč ve tvaru minutové ručičky.
Arthur je v bezpečí – nikoli však jeho svět. Společně s klíčem přichází epidemie vyvolaná prapodivnými tvory z jiné dimenze. Cizinec jménem pan Pondělí, jeho pomstychtiví poslové se zakrvácenými křídly a armáda Uchvatitelů s psími hlavami se nezastaví před ničím, aby získali klíč nazpět – i kdyby to mělo znamenat smrt Arthura a zkázu všeho kolem něho.
Zoufalý Arthur se vydává do tajuplného domu – domu, který vidí jen on sám. A tady musí rozkrýt tajemství klíče a objevit svůj skutečný osud.

Pan Pondělí je úvodní knihou sedmidílné série Klíče od Království. Názvy knih se pojí se jmény sedmi stvoření, dříve pracujících pro Architekta, tvůrce všeho známého ve vesmíru. Nyní však Architekt zmizel, poslední vůle, kterou zanechal, byla rozbita na kusy a ztracena v čase i v prostoru. Naděje na obnovení pořádku je vkládána do Artura Penhaligona, astmatického, ale velmi odvážného chlapce. Bude však jeho odvaha dostatečná tváří v tvář nebezpečným obyvatelům cizích světů?

 

Externí odkazy:

[recenze] Neviditelný pes
[recenze] z Pevnosti na Daemon.cz
[recenze] Fantasy planetWebArchiv - archiv českého webu