kniha » Darshivská Čarodejnice
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 4 | má v knihovně 96
hodnotilo: 66
79%
Darshivská Čarodejnice Více vydání = více obálek.

David Carroll Eddings

Darshivská Čarodejnice

Kniha vyšla i pod názvem:
Daršivská čarodějnice
(viz informace u vydání - záložka 'další informace')

série: Malloreon
díl v sérii: 4
kniha patří do světa: Belgarat & Polgara

Kategorie: fantasy

originální název: Sorceress of Darshiva
originál vyšel: 1989

vydání: Classic 1995; Classic 2005SERIE: Malloreon
[1] Strážci Západu
[2] Král Murgů
[3] Pán démonů z Karandy
[4] Darshivská Čarodejnice
[5] Věštkyně z Kellu
Informace / Anotace ke knize: Darshivská Čarodejnice

Legendární sága o historii války bohů, lidí a králů, jež trvala sedm tisíc let – o neznámých zemích a událostech – osudu a proroctví, které musí být naplněno!

V roce 4850 se Torak vymanil z eónů odloučení v Ašabě. Když se u bran Mal Zetu objevil živý bůh s tváří ukrytou za lesklou ocelovou maskou, Malloreu zasáhla obrovská hrůza. Císař byl hanebně sesazen a vlády se ujal Torak jako Kal – Král a Bůh. Do Kthol Murgosu, Mišrak ak Thullu a Gar og Nadraku vyrazili poslové a v roce 4852 se sešla v Mal Zetu válečná rada. Dalasijci, Karandové a Melceňané byli ohromeni přítomností bystosti, o které byli přesvědčeni, že není ničím jiným než mýtem, a jejich zděšení bylo znásobeno přítomností Torakových žáků.

Torak, jak je vlastní bohům, nemluvil, pokud zrovna nevydával rozkazy. Ale jeho učedníci, Ktačik, Zedar a Urvon, byli lidé a s chladným pohrdáním vše zkoumali a rozebírali. Pochopili, že se mallorejská společnost stala naprosto světskou – a podnikli kroky, aby tuto skutečnost změnili. Na Malloreu dolehla hrůzovláda. Všude se rozlezli Grolimové a světskost se pro ně stala druhem kacířství. S fanatickým nadšením zavedli zvyk obětování; brzy nebylo v Malloreji jediné vesnice, která by neměla svůj oltář a páchnoucí hranici. Torakovi učedníci zrušili tisíciletí vojenské a úřednické moci a vrátili absolutní nadvládu Grolimům. Všichni se začali otrocky klanět Torakovi.


Jiné ocenění :
1990 – Locus Poll Award – Best Fantasy Novel – 9. místo


 WebArchiv - archiv českého webu