kniha » Pán démonů z Karandy
chce si přečíst 3 | chce mít v knihovně 4 | má v knihovně 97
hodnotilo: 67
81%
Koupit knihu:
Minotaur
Pán démonů z Karandy Více vydání = více obálek.

David Carroll Eddings

Pán démonů z Karandy

série: Malloreon
díl v sérii: 3
kniha patří do světa: Belgarat & Polgara

Kategorie: fantasy

originální název: Demon Lord of Karanda
originál vyšel: 1988

vydání: Classic 1995; And Classic 2004SERIE: Malloreon
[1] Strážci Západu
[2] Král Murgů
[3] Pán démonů z Karandy
[4] Darshivská Čarodejnice
[5] Věštkyně z Kellu
Informace / Anotace ke knize: Pán démonů z Karandy

Legendární sága o historii války bohů, lidí a králů, jenž trvala sedm tisíc let – o neznámých zemích a událostech – osudu a proroctví, které musí být naplněno!

Zatímco králové Západu vyslali proti Východu armádu, Belgarion, mladý nejvyšší pán Západu a potomek čaroděje Belgarata prošel napříč severem a přes pevninský most do Malloreje. Doprovázel ho Belgarat a jakýsi Drasnijec, a na zádech nesl starobylý rivanský meč, na jehož jílci spočíval Kthrag Yaska, Aldurův Orb. Jeho cílem bylo zabít Toraka, zjevně na popud nějakého na Západě známého proroctví.

Torak se v ruinách starobylého města Kthol Mišraku probouzel z dlouhého bezvědomí. Nyní se vzchopil, aby se s vyzyvatelem utkal. Ale Belgarion boha v souboji přemohl a zahubil ho svým mečem. Zanechal tak malorejské kněžstvo v chaosu a zmatcích.

Ve třetím románu ságy Malloreon se dostávají Garion, Belgarat a jejich přátelé do střetu s nebezpečnými záměry Zandramas. Právě ona stojí za únesem Garionova syna. Chlapec má být použit v hrůzném rituálu k zajištění převahy temného proroctví. Výpravu navíc zadržel Zakat, vládce Malloreje, a dopravil ji do Mal Zetu, nějvětšího města na světě. Ve vhodné chvíli se jim podaří uprchnout a jak určila Věštkyně z Kellu, vydávají se do Ašaby – ale přestože zde nalézají Urvona, šíleného Torakova stoupence, a Pána démonů Nahaze, Zandramas jim stále uniká. V zoufalém závodu s časem jejich společenství znovu pokračuje dál, aby čelilo smrtící hrozbě…

 WebArchiv - archiv českého webu