kniha » Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti
chce si přečíst 1 | chce mít v knihovně 3 | má v knihovně 33
hodnotilo: 23
80%
Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti

John Morressy

Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti

série: Mladý Kedrigern
díl v sérii: 2
kniha patří do světa: Kedrigernův svět

Kategorie: fantasy - humorná

originální název: Young Kedrigern and the Search for the Past
originál vyšel: 1999

vydání: Polaris (web) 1999SERIE: Mladý Kedrigern
[1] Mladý Kedrigern a první kouzlo
[2] Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti
[3] Mladý Kedrigern: Zrození mistra
Informace / Anotace ke knize: Mladý Kedrigern a pátrání po minulosti

Vyšla poprvé v češtině. Do 28.12.2011 nebyla v angličtině ještě publikována.


Anotace:

Mladý mistr odeklínadel a protikouzel hledá usilovně odpověď, kdo jsou jeho rodiče, proč ho opustili a proč nechtějí, aby o nich věděl…
Život mladého čaroděje Kedrigerna je velice poklidný. Jeskyně, kterou zdědil po svém mistrovi Tarrendinovi, se nachází na odlehlém místě, kde i v nejrušnějších dobách projdou jen dva nebo tři poutníci za rok. Neobtěžuje jej žádný sluha, neboť o hladký chod jeho domácnosti se stará výhradně reziduální magie, a pri jeho náročném studiu jej nerozptyluje žádný společník, protože žádného společníka nemá.
Není divu, že za takovýchto okolností využije mladý Kedrigern první příležitost a vydá se na výpravu – i když její cíl je nejistý a navíc to znamená čelit nejrůznějším protivenstvím cestování, jako jsou zakletí démoni, užvanění spolupoutníci, hladomorny lokálních panovníků obydlené patřičně hladovými ghúly, obludy a rozvášněné davy, lupiči, podvodníci a hospodská strava.
Setká se také s šarmantní čarodějkou Jaquintou a spřátelí se s moudrým a praktickým čarodějem Enselisem (i když se mu zprvu jeví jako dost zvláštní pavouk). Naučí se od nich všechno, co jej naučit mohou, a jako přídavek vyslechne několik mimořádně poučných příběhů. Nyní mu už nic nebrání, aby se znovu pokusil o zaklínadlo, jež mu má pomoci odhalit identitu jeho rodičů a o spojení s nima.

 WebArchiv - archiv českého webu