kniha » Shadowrun
v Top10 2 | chce si přečíst 4 | chce mít v knihovně 1 | má v knihovně 4
hodnotilo: 8
98%
Shadowrun

Robert N. Charrette
Jordan Weisman
Paul R. Hume
Tom Dowd
L. Ross Babcock III
Dave Wylie
Sam Lewis

Shadowrun

Kategorie: sci-fi - hry na hrdiny

vydání: Fasa Corporation 1995Informace / Anotace ke knize: Shadowrun

Anotace:

Svět se změnil. Někteří říkají, že se probudil.

Magie se vrátila na svět a elfové, orkové, trpaslíci a trolové na sebe vzali svou pravou podobu. Stejně tak se změnila zvířata v divočině – na Zemi se teď procházejí bytosti z bájí a legend. A technologie změnila také lidi. Už žádné obyčejné tělo. Mnoho lidí se obrátilo na umělé zdokonalovače zvané kyberware a stali se z nich víc než jen lidé. Moderní člověk je silnější, inteligentnější a rychlejší.
Ve světě roku 2053 si megakorporace žádají činy, ale nechtějí si špinit ruce. To, co potřebují, je shadowrun (stínový běžec) a proto přicházejí za tebou. Ačkoli tvoje existence není zaznamenána v žádné státní nebo korporační databázi, poptávka po tvých službách je vysoká. Můžeš být třeba decker, který proklouzne do databází gigantických korporací a tajně odnese jedinou věc, která má skutečnou hodnotu – informace. Nebo pouliční samuraj, vykonavatel rozsudku, a tvoje bojové schopnosti tě učiní hlavním městským predátorem. A nebo jsi možná kouzelník, který má schopnost ovládat magické energie obklopující Zemi.
Ať tak či tak, je to přesně ten druh síly, který budeš potřebovat, aby ses mohl zúčastnit mise shadowrun…
A právě tato kniha obsahuje vše potřebné k tomu, aby ses mohl zúčastnit běhu ve stínech i ty. A je kompletně v češtině.

Chceš si hrát na stíny? Tak teda poslouchej, kámo, pak si to přeber a pouč se z toho co nejvíc, poněvadž nevědomost zabíjí rychlejc než kulovej blesk.
Ess El El, Hadí šaman

Druhé vydání Shadowrunu (SRII) doplňuje původní pravidla Shadowrunu. Na základě rozsáhlé odezvy hráčů a gamemasterů bylo SRII upraveno a přepsáno, takže je přehlednější a nabízí tak jednoduší a rychlejší průběh hry. Hráči a gamemaster znalí pravidel prvního vydání zjistí, že jádro hry zůstalo stejné a změny vycházejí z existující logiky hry.
Pravidla SRII obsahují nový materiál, částečně upřesňující dosavadní a částečně upravující a rozšiřující pravidla a informace publikované v pramenech jako například The Grimoire, Virtual Realities, Rigger Black Book, ShadowTech aj. Tyto dodatky odrážejí průběžný myšlenkový a pracovní proces týkající se systému. V Dodatcích k pramenům najdete poznámky a změny v pravidlech, které se týkají každého z publikovaných pramenů či dodatků k pravidlům Shadowrunu, aby informace v těchto knihách byly v souladu s pravidly SRII. Vydání SRII neznamená, že ostatní produkty Shadowrunu jsou zastaralé.

 WebArchiv - archiv českého webu